Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: Przygotowania przebiegają zgodnie z planem

Grzegorz Kosok: Przygotowania przebiegają zgodnie z planem

fot. archiwum

Przygotowania do startu rozgrywek ligowych wkraczają w decydująca fazę. Siatkarze mistrza Polski nie zwalniają tempa, za i przed Resovią Rzeszów seria sparingów. - Każdy z nas przykłada się na 100% - zapewnia Grzegorz Kosok.

Do pierwszego meczu rozgrywek PlusLigi siatkarzy pozostał niespełna miesiąc. Na tym etapie przygotowań, poza systematycznymi treningami, szkoleniowcy sprawdzają umiejętności swoich podopiecznych podczas meczów sparingowych. Nie inaczej jest w przypadku zespołu mistrza kraju. Za Asseco Resovią Rzeszów intensywne dwa tygodnie, podopieczni Andrzeja Kowala w ostatnim czasie rywalizowali z I-ligowym MKS-em Banimex Będzin w Gorlicach, białoruskim BATE Borysów w Nowym Sączu, bełchatowską Skrą w Pionkach i beniaminkiem ekstraklasy – Czarnymi Radom w Radomiu. Podczas tych spotkań szkoleniowiec nie miał do dyspozycji pełnego składu, zespół obrońcy tytułu, podobnie jak podczas treningów, uzupełnili zawodnicy na co dzień grający w rozgrywkach Młodej Ligi. Jak zaznaczył środkowy Resovii Rzeszów, Grzegorz Kosok, taki stan rzeczy nie powinien mieć wpływu na zgranie i obraz gry zespołu w początkowej fazie rozgrywek. – Większość klubów w naszej lidze ma w szeregach reprezentantów różnych krajów. Oczywiście, zgranie się zajmuje trochę czasu, ale wszyscy są na tyle doświadczeni, że nie powinno mieć to wielkiego wpływu na grę. A fakt, iż w naszym zespole zmian było niewiele, na pewno jest korzystny – przyznał zawodnik.

Rzeszowianie treningi wznowili w połowie sierpnia. W rozmowie ze Strefą Siatkówki Grzegorz Kosok przyznał, że dotychczasowe przygotowania przebiegają bez większych zakłóceń. – Na treningach pracujemy bardzo ciężko, zarówno na siłowni, jak i w hali. Widać, że każdy z nas przykłada się na 100%, a chęci do dalszej pracy nie zabraknie. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem założonym przez trenera – zaznaczył zawodnik, dodając, że w najbliższym czasie będzie wykluczony z treningów i nie pomoże zespołowi także w kolejnych meczach towarzyskich. – Niestety, od kilku dni mam chwilową przerwę, po artroskopii kolana, która potrwa około trzy tygodnie. Jednak poza mną wszyscy zawodnicy są w pełni sił i nie dokuczają im żadne urazy. W mojej obecnej sytuacji niestety nie zagram w większości sparingów, ale nasz zespół nie zwalnia tempa i planowane są kolejne mecze kontrolne, oczywiście w połączeniu z intensywnymi treningami – kontynuował środkowy Asseco Resovii Rzeszów.

Fakt, że przed podopiecznymi Andrzeja Kowala równie intensywna końcówka miesiąca, podkreśla terminarz kolejnych meczów sparingowych. Przed rzeszowianami mecze z Effectorem Kielce, Czarnymi Radom oraz Jastrzębskim Węglem. Spotkanie mistrzów Polski z brązowymi medalistami ma być nie tylko ostatnim szlifem przed startem zmagań ligowych, ale także zwieńczeniem okresu przygotowawczego, połączonym z oficjalną prezentacją zespołu. Spotkanie zaplanowano na 4 października, a więc nieco ponad tydzień przed pierwszym meczem PlusLigi. – Każdy sparing pokazuje możliwości zespołu i jego braki, nad którymi trzeba pracować. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony, a w połączeniu z prezentacją drużyny kibice będą oglądać niezłe widowisko – zakończył Grzegorz Kosok.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved