Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bartosz Kawka: Powiększenie ligi popularyzuje ten sport

Bartosz Kawka: Powiększenie ligi popularyzuje ten sport

fot. archiwum

Rozgrywki II-ligowe zaczynają się już w ten weekend, przed drużyną Sobieskiego Żagań ostatnie szlify. - W każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo, bo chcemy zająć jak najwyższe miejsce w lidze - przyznał środkowy Sobieskiego - Bartosz Kawka.

Jak wyglądał wasz okres przygotowawczy? Czy zgraliście się? Bo skład drużyny znacznie się zmienił w porównaniu z poprzednim sezonem.

Bartosz Kawka:Od 19 sierpnia przebywaliśmy na zgrupowaniu w Świnoujściu. Dzięki gościnności 8. Flotylli Obrony Wybrzeża mogliśmy korzystać z ich obiektów sportowych. Trenowaliśmy 2 razy dziennie, biegając po plaży po 10 km, trenując w hali i na siłowni. Na koniec zgrupowania zagraliśmy sparing z drużyną Jastrzębskiego Węgla, która będzie występować w Młodej Lidze, i wygraliśmy 4:1. Mieliśmy świetne warunki i mam nadzieję, że to zaprocentuje w sezonie.

W ubiegły weekend byliście organizatorem turnieju, w którym zmierzyliście się z innymi drugoligowcami. Jak ocenisz wasze ostatnie przetarcie przed sezonem?– Na tym turnieju oprócz nas zjawiły się jeszcze dwie drużyny z naszej grupy – Astra Nowa Sól i Chrobry Głogów. Zajęliśmy drugie miejsce, ustępując Astrze. To było dobre przetarcie przed rozpoczynającym się sezonem i wiemy, nad czym musimy jeszcze popracować.

Jak ocenisz powiększenie i nowy podział II ligi?

– Powiększenie ligi będę mógł ocenić dopiero po zakończeniu sezonu. Jednak już teraz mogę stwierdzić, że jest to z korzyścią dla tych zawodników, którzy do tej pory byli „etatowymi rezerwowymi” w drugoligowych drużynach, teraz dostaną zdecydowanie większe szanse gry w zespołach beniaminków. Może to się odbić na poziomie ligi, ale poprzez powiększenie popularyzuje się ten sport.

Podzielasz zdanie, że Victoria Wałbrzych jest faworytem waszej grupy? Która z drużyn może im się przeciwstawić?

– Patrząc na transfery, które zrobiła Victoria przed tym sezonem, można stwierdzić, że będą oni mocni, ale czy są faworytem, to zweryfikuje boisko. Nie raz w II lidze byłem świadkiem, że najsłabsza drużyna sensacyjnie ogrywała lidera, dlatego uważam, że każdy może się przeciwstawić Victorii Wałbrzych.

Jaki cel na ten sezon został przed wami postawiony?

– Naszym celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze. Atmosfera i warunki, jakie tu mamy, sprzyjają dobrym wynikom, jednak tak jak wcześniej napisałem – wszystko zweryfikuje boisko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved