Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Aleksandra Baron: Zmierzamy ku dobremu

Aleksandra Baron: Zmierzamy ku dobremu

fot. Monika Sobota

- Nie mamy żadnego nacisku na określony wynik, ale wspólnie z trenerami chcemy walczyć o jak najwyższe cele - mówi Aleksandra Baron - nowa zawodniczka Sokoła 43 AZS AWF Katowice, która do Katowic przeniosła się z Silesii Voley.

W poprzednich latach Silesia Volley, teraz Sokół 43 AZS AWF Katowice. Jak czujesz się w nowym klubie?

Aleksandra Baron: – W nowym klubie czuję się jak na razie bardzo dobrze i wiem, że ta zmiana raczej wyjdzie mi na lepsze. Atmosfera w drużynie jest pozytywna i miejmy nadzieję, że będzie tak do końca.

To będzie twój pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce. Różnica w porównaniu do wieku juniorki jest odczuwalna?– Dokładnie, będzie to mój pierwszy sezon, gdzie będę gościła tylko na seniorskich parkietach. Mimo wszystko zaczynam piąty sezon w II lidze i w poprzednich latach, gdy jeszcze grałam w rozgrywkach młodzieżowych, widziałam, że ogranie w klasie wyżej pomagało mi, czułam się bardziej pewna na boisku. A różnica dla mnie nie jest tak odczuwalna, ponieważ robię to, co kocham i staram się wkładać całe serce, niezależnie od tego, czy byłby to mecz juniorski, czy seniorski. Z pewnością jednak przeciwnik jest bardziej wymagający.

Zespół Sokoła znasz doskonale. Rywalizowałaś z nim w rozgrywkach drugoligowych. W przerwie drużyna została przebudowana. W twojej opinii jest mocniejsza niż przed rokiem?

– Z mojego punktu widzenia zespół Sokoła był mocniejszy rok temu, dlatego że grały w nim bardziej doświadczone zawodniczki. W tym sezonie zespół został odmłodzony, ale wszystko jest na dobrej drodze, aby znaleźć się jak najwyżej.

Jakie cele postawiłyście sobie na ten sezon?

– Nie mamy żadnego nacisku na określony wynik, ale jak już wcześniej wspomniałam, wspólnie z trenerami chcemy walczyć o jak najwyższe cele, a takim na pewno jest znalezienie się w czwórce i zagranie w fazie play-off.

Jak wygląda zespół Sokoła na kila tygodni przed inauguracją ligi?

– Rozegrałyśmy już sporą ilość meczów, ale jeszcze nasza forma faluje. Jest to na pewno spowodowane bardzo ciężkimi treningami na siłowni, jednakże zmierzamy ku dobremu i mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej, a siłowe treningi zaczną owocować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved