Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Fajnie, że mogłyśmy stworzyć taki zespół

Agata Sawicka: Fajnie, że mogłyśmy stworzyć taki zespół

fot. archiwum

Siatkarki Chemika Police w miniony weekend miały okazję po raz pierwszy zaprezentować się we własnej hali. Libero drużyny, Agata Sawicka, jest bardzo zadowolona z pierwszych wygranych swojej ekipy. W weekend policzanki zagrają w Szamotułach.

Za wami pierwsze mecze we własnej hali. Jak wrażenia?

Agata Sawicka: – Bardzo dobre. Wygrałyśmy oba mecze, zajęłyśmy pierwsze miejsce, także bardzo się cieszymy. Myślę, że nie był to jeszcze szczyt naszych możliwości, jeżeli chodzi o grę. Na pewno była kapitalna atmosfera, były emocje, także nic, tylko się cieszyć.

Powiedziała pani, że nie jest to szczyt waszych możliwości. Co pani zdaniem należy jeszcze poprawić?Jeszcze nam brakuje troszkę świeżości. Myślę, że jak zejdziemy z ciężkich treningów i przyjdzie już do samego grania, to będziemy o wiele lepiej wyglądały. Trzeba być cierpliwym i na pewno będzie wszystko dobrze.

Niektóre zawodniczki wspominają o zgraniu zespołu. Według pani jest to problem?

Poczekamy na Maję Ognjenović, na rozgrywającą. W takim zespole, z takimi zawodniczkami, myślę, że to nie powinno być problemem. Wystarczą rozmowy i wiedza rozgrywającej na temat tego, która atakująca potrzebuje jakich piłek.

W Policach udało się zbudować zespół, w którego składzie są zarówno zawodniczki młode, jak i doświadczone. Taka mieszanka jest na pewno czymś pozytywnym, bo te mniej doświadczone mają się od kogo uczyć, a same z kolei dodają energii tym starszym.

Dokładnie tak. Ja się z tego bardzo cieszę. Może nie jestem już najmłodsza, można powiedzieć, że niestety jestem w tej drugiej grupie. Mamy bardzo fajne dziewczyny, i młode, i te starsze. Przekrój jest naprawdę bardzo duży. Fajnie, że mogłyśmy stworzyć taki zespół.

Pani osobiście na swojej pozycji ma konkurencję w postaci Aleksandry Krzos, która w niedzielę przeciwko BKS-owi zanotowała kilka znakomitych obron.

Ja bardzo wspieram Olę i mam nadzieję, że ona też będzie trzymała za mnie kciuki. Cieszę się, że zagrała bardzo dobry mecz. Wszystkie idziemy w tym samym kierunku, wszystkim nam zależy na tym, żeby wygrywać. To, która będzie grała, nie jest aż tak ważne, po prostu zagra ta, która będzie lepiej dysponowana.

Za tydzień czeka was już ostatni sprawdzian przed sezonem, w Szamotułach. Myśli pani, że tam wasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej?

– Wierzę w to, że tak będzie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved