Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Todor Aleksiew: Jesteśmy gotowi, by pokonać Polskę na jej terenie

Todor Aleksiew: Jesteśmy gotowi, by pokonać Polskę na jej terenie

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że jesteśmy gotowi na to, by wyjść przed 11-tysięczną publicznością i pokonać Polskę na jej własnym terenie. Po to właśnie trenujemy całe lato - powiedział Todor Aleksiew. Rywalem Polaków w barażu o awans do ćwierćfinału będą Bułgarzy.

W ostatnim meczu grupy D Rosja pokonała Bułgarię 3:1. Na pomeczowej konferencji przedstawiciele obu zespołów zgodnie podkreślali, że głównym elementem, który zadecydował o wyniku, była dyspozycja Rosjan w polu zagrywki. – Rosja wygrała ten mecz zagrywką, ale musimy myśleć o tym, co będzie, szykować się na mecz z Polską, który będzie niesamowitym wydarzeniem. Teraz czekamy na najważniejsze spotkania – powiedział Todor Aleksiew. Kapitan reprezentacji Bułgarii zapytany, czy on i jego koledzy czują się gotowi na mecz z Polakami, odpowiedział, że tak. – Mam nadzieję, że jesteśmy gotowi na to, by wyjść przed 11-tysięczną publicznością i pokonać Polskę na jej własnym terenie. Po to właśnie trenujemy całe lato i mam nadzieję, że uda nam się tego dokonać – zadeklarował bułgarski przyjmujący.

Kapitan rosyjskiej drużyny również przyznał, że jego zespół wyróżniał się w tym spotkaniu w polu serwisowym. – Myślę, że dzisiaj naszą najsilniejszą stroną była zagrywka, zrobiliśmy dużą liczbę asów serwisowych. Bułgarzy mieli największy problem właśnie z przyjęciem naszej zagrywki, to pozwoliło nam zdobyć dużą przewagę i pójść do przodu – powiedział Siergiej Makarow.

Oprócz fenomenalnej dyspozycji w elemencie zagrywki (w sumie 14 asów) były też inne czynniki, które przesądziły o zwycięstwie Rosjan, na co zwrócił uwagę Andriej Woronkow, szkoleniowiec rosyjskiej drużyny. – W tym meczu moi zawodnicy w pełni wypełnili zadanie, które zostało im postawione. Naszą silną stroną była również koncentracja, którą utrzymywaliśmy przez cały mecz. Jeśli podsumowywać to spotkanie całościowo, to na pewno jestem zadowolony z rezultatu, ale są pewne momenty i niedociągnięcia, które na pewno należy poprawić i z których nie jestem w pełni zadowolony – podkreślił trener sbornej.Zagrywka Rosjan jest ich śmiertelną bronią i to właśnie ten element robił różnicę w każdym secie – podsumował spotkanie Camillo Placi. – Zaczekamy teraz na to, kto będzie naszym kolejnym przeciwnikiem i będziemy przygotowywać się pod względem zarówno fizycznym, jak i psychicznym na następne wielkie spotkanie. Pierwszy cel, który nigdy nie jest łatwy, udało nam się osiągnąć i awansowaliśmy, bo to jest zawsze proste tylko na papierze – zakończył swoją wypowiedź trener bułgarskiej reprezentacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved