Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Włosi mają duże medalowe szanse

Michał Łasko: Włosi mają duże medalowe szanse

fot. Sabina Bąk

W pierwszym sparingu w sezonie 2013/2014 siatkarze Jastrzębskiego Węgla musieli uznać wyższość BATE Borysów. W rozmowie ze Strefą Siatkówki Michał Łasko opowiedział o wrażeniach z meczu kontrolnego i faworytach mistrzostw Europy seniorów.

Najtrudniejszą i najbardziej wyczerpującą część przygotowań do nowych rozgrywek jastrzębianie mają już za sobą. Po ciężkich treningach nadszedł czas na złapanie świeżości i sprawdzenie swojej formy w meczach kontrolnych lub turniejach towarzyskich. Team prowadzony przez Lorenzo Bernardiego w minioną sobotę rozegrał pierwszy oficjalny sparing przed sezonem 2013/2014. W gliwickiej Nowej Hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej jastrzębianie zmierzyli się z czwartą ekipą białoruskiej ekstraklasy – BATE Borysów. Goście zza wschodniej granicy pokazali, że na obecnym etapie przygotowań są drużyną lepszą i zwyciężyli 3:1. – Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego sparingu. Jak na pierwszy występ, to nie poszło nam źle – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki kapitan Jastrzębskiego Węgla, Michał Łasko.Wiadomo, że zawsze lepiej jest wygrać, ale to jest nasz debiut w tym sezonie, brakuje nam wielu zawodników. Dla mnie to także były pierwsze rozegrane sety w tym sezonie. Pierwsza partia nie była dla nas zbyt udana, ale kolejne trzy zagraliśmy już dużo lepiej. Musimy jak najwięcej wyciągnąć z tego meczu, zastanowić się nad popełnianymi błędami i to poprawić. Jeszcze raz powtórzę – jestem z tego meczu kontrolnego zadowolony – zakończył atakujący.

W premierowej odsłonie gracze z Górnego Śląska wyraźnie odstawali od rywali i przegrali do 19. W kolejnym secie ponownie nie udało się wygrać, ale Białorusini zwycięstwo wyszarpali dopiero po nerwowej grze na przewagi (29:27). Trzeci set był w wykonaniu jastrzębian koncertowy i wygrany do 18, ale w czwartej odsłonie zabrakło chyba siły, by doprowadzić do tie-breaka (26:28). Przy analizie meczu, oprócz faktu, iż pojedynek z BATE był dla Jastrzębskiego Węgla boiskowym debiutem, trzeba również wziąć pod uwagę braki kadrowe trzeciej ekipy PlusLigi. Wraz z reprezentacjami swoich krajów na mistrzostwach Europy przebywają: Michał Kubiak, Damian Wojtaszek, Rob Bontje, Michal Masny, Alen Pajenk i Simon Van de Voorde. Bez szóstki siatkarzy, z których część na pewno będzie odgrywała pierwszoplanowe role, okazję do podniesienia swoich umiejętności otrzymała utalentowana młodzież. – Mam nadzieję, że ci zawodnicy zrozumieją jaka to jest dla nich okazja i wyniosą jak najwięcej z czasu, który z nami spędzają. Dla nas młodsi siatkarze są aktualnie potrzebni po to, byśmy mogli trenować w dwanaście osób, natomiast dla nich to cenne źródło nauki – przyznał leworęczny atakujący kadry Włoch. – Ja też kiedyś byłem młody i czerpałem od starszych kolegów naukę w podobny sposób. Spotkanie na takim poziomie jak to z BATE Borysów raczej nie będzie im się przytrafiało często w ich rozgrywkach, więc mam nadzieję, że zdobyli tutaj trochę doświadczenia. Jeśli chcą grać na parkietach PlusLigi, to muszą wykorzystywać takie momenty – zakończył kapitan jastrzębian.

Siatkarskim tematem numer jeden są aktualnie polsko-duńskie mistrzostwa Europy mężczyzn. Przed rozpoczęciem turnieju jako faworytów do końcowego triumfu stawiano Rosjan, Włochów, Serbów, Bułgarów i Polaków. Jakie zdanie na ten temat ma Michał Łasko? – Powiedziałbym, że Rosjanie są faworytami, ale po tym, co wydarzyło się w ich pierwszym meczu, nie jestem tego pewien. Wydawało mi się, że oni są o jeden czy nawet dwa poziomy wyżej niż reszta stawki. Czarnym koniem na pewno są Niemcy. Są w fantastycznej formie i pokazali to już w sparingach z Włochami w tygodniu poprzedzającym mistrzostwa Europy. Włosi mają duże medalowe szanse. Mają mocny zespół i myślę, że spokojnie będą walczyć o pierwszą trójkę. A Polacy to zawsze Polacy – wszystko się może zdarzyć. Wiadomo, że ostatnio nie mieli najlepszych miesięcy, ale potencjał całego teamu jest na tyle duży, by mówić o podium. Na dzień dzisiejszy nie ma zdecydowanego faworyta, wszyscy mają dosyć równe szanse. Jest pięć-sześć drużyn, które mogą walczyć o złoto – uznał zawodnik Jastrzębskiego Węgla.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved