Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Marian Durlej: Stać nas na jeszcze lepszą grę

Marian Durlej: Stać nas na jeszcze lepszą grę

fot. archiwum

Siatkarze kaliskiego MKS-u prezentują dobrą formę. W sobotę wygrali turniej z udziałem gospodarzy, Bzury Ozorków, i drużyny Młodej Ligi Transferu Bydgoszcz. - Powoli zawodnicy zaczynają grać to, czego od nich wymagam - powiedział trener Marian Durlej.

Jednym z ostatnich etapów przygotowań do nowego sezonu był turniej w Kaliszu z udziałem ozorkowian i młodych bydgoszczan. Siatkarze z grodu nad Prosną zwyciężyli całą imprezę, tracąc zaledwie dwa sety. – Moja drużyna gra coraz pewniej i lepiej, chłopcy nabrali świeżości. Ćwiczyliśmy różne warianty gry. Uważam, że moich zawodników stać na jeszcze lepszą grę, ale to wymaga czasu i pracy na treningach – uważa pierwszy trener kaliskiego zespołu.

Przeciwnicy MKS-u zagrali średnio w całym turnieju. – Myślę, że ekipa Młodej Ligi Transferu Bydgoszcz była znacznie bardziej wymagającym rywalem od Bzury Ozorków, ponieważ w tej drugiej drużynie nie zagrało kilku zawodników. Środkowy ozorkowian Kamil Wójcik tuż przed rozpoczęciem sobotnich zmagań doznał kontuzji i nie mógł wystąpić – przekonuje kaliski szkoleniowiec.

Do składu MKS-u Kalisz został dołączony młody libero Mikołaj Lenartowicz, który o miejsce w podstawowym składzie będzie musiał rywalizować z Michałem Wronieckim. Trener Durlej w sobotniej imprezie dał zagrać wszystkim swoim siatkarzom, jednak uważa, że nie jest jeszcze ustalony podstawowy skład. – Pewne założenia już mam, ale na razie nie chciałbym o tym rozmawiać. Graliśmy różnymi ustawieniami, ponieważ chciałem sprawdzić jak poszczególni zawodnicy będą grać na innych pozycjach. Ćwiczyliśmy różnorodne warianty gry, ponieważ w lidze siatkarze mogą doznać kontuzji i wówczas trzeba będzie dokonać zmian w składzie i zagrać w innym ustawieniu. Okres przygotowawczy jest właśnie po to, aby sprawdzać różne warianty gry – stwierdził Marian Durlej.Siatkarze znad Prosny swój pierwszy pojedynek rozegrają w październiku, gdyż musieli przełożyć wyjazdowe spotkanie z SMS-em PZPS Spała. – Nie wiem czy to dobrze, czy źle, wszystko zweryfikuje boisko. Być może zagramy jeszcze jeden mecz kontrolny w środku tygodnia, ale na razie nie mamy ustalonego przeciwnika i konkretnej daty sparingu. Mieliśmy w planach rozegranie meczu towarzyskiego z KS-em Milicz, ale zespół ten został wycofany z rozgrywek pierwszej ligi – zakończył Marian Durlej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved