Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krispol Września zastąpi KS Milicz w I lidze mężczyzn

Krispol Września zastąpi KS Milicz w I lidze mężczyzn

fot. Dawid Spychalski / krispolwrzesnia.pl

Po wycofaniu się z rozgrywek I ligi drużyny KS-u Milicz Polski Związek Piłki Siatkowej podjął dziś decyzję w sprawie dołączenia do I ligi kolejnego zespołu. W sezonie 2013/2014 dwunastym zespołem, który zagra na zapleczu PlusLigi, będzie Krispol Września.

Decyzja po dyskusji zapadła w tajnym głosowaniu. Do udziału w I lidze mężczyzn sezonu 2013/2014 aplikowały także GTPS Gorzów Wilelkopolski, LKS Łabędź Rzeczyca i KS Morze Szczecin.

Zarząd klubu w zeszłym tygodniu złożył wymaganą przez PZPS aplikację. – Oczywiście wolelibyśmy ten awans wywalczyć w zeszłym sezonie na boisku. Zabrakło nam niewiele. Mieliśmy w górze piłki, które jak się później okazało, dałyby nam awans. Wtedy zabrakło odrobinę szczęścia i koncentracji. Dlatego w przerwie między rozgrywkami wzmocniliśmy zespół, poczyniliśmy postępy pod względem organizacyjnym i finansowym. Dlatego gdy PZPS zwrócił się z informacją do klubów II ligi o nadsyłanie zgłoszeń do gry w I lidze, postanowiliśmy złożyć nasz wniosek. Odbyliśmy szereg spotkań zarówno z lokalnymi władzami, jaki i ze sponsorami. Rozmawialiśmy z trenerem i zawodnikami. Po tych rozmowach nie mieliśmy już wątpliwości, że będziemy gotowi stanąć przed wyzwaniem, jakim jest walka w I lidze już w sezonie 2013/2014 – mówi członek zarządu Krispolu Września, Robert Wardak.

Wrześnianie sezon ligowy rozpoczną zatem nieco później, niż zakładali. Pierwszy mecz rozegrają we własnej hali z Camperem Wyszków. Spotkanie zaplanowano na sobotę 5 października. – Jeśli drużyna zostanie uzupełniona, a na pewno tak się stanie, to stać nas organizacyjnie i sportowo na grę w I lidze. Wszyscy jednogłośnie chcieliśmy znaleźć się poziom wyżej, ponieważ zespół może się rozwijać tylko przez grę z lepszymi. W pierwszym sezonie naszym celem będzie zażarta walka o utrzymanie. Chcemy podjąć tę walkę – zapowiada trener Krispolu Września, Marek Jankowiak. 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved