Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Emanuele Zanini: Sytuacja w tureckiej siatkówce jest dość trudna

Emanuele Zanini: Sytuacja w tureckiej siatkówce jest dość trudna

fot. archiwum

Tureccy siatkarze po porażce z Francją żegnają się z mistrzostwami Europy. - Nie jestem zadowolony z tego, co moi zawodnicy pokazali na boisku. Być może potrzebuję więcej czasu, żeby zrozumieć turecką mentalność - powiedział Emanuele Zanini.

Po dobrym spotkaniu przeciwko reprezentacji Słowacji w swoim meczu o być albo nie być w dalszej fazie mistrzostw Starego Kontynentu podopieczni Emanuele Zaniniego nie stawili większego oporu rywalom. – Chciałem pogratulować Francji zwycięstwa w meczu oraz zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Dla nas ten turniej już się zakończył, wracamy do domu – nie kryjąc rozczarowania z takiego obrotu spraw mówił Ulas Kiyak.Mam nadzieję, że podczas kolejnych mistrzostw Europy osiągniemy lepszy rezultat – dodał kapitan reprezentacji Turcji.

O ile dzień wcześniej, mimo niekorzystnego wyniku, Emanuele Zanini nie krył zadowolenia z gry swoich podopiecznych, o tyle tym razem szkoleniowiec reprezentacji Turcji nie miał powodów do satysfakcji. – To był dziwny mecz. W sobotę, mimo porażki w wyrównanym meczu ze Słowacją, byłem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu. Natomiast po tym spotkaniu nie jestem zadowolony z tego, co moi zawodnicy pokazali na boisku. Być może potrzebuję więcej czasu, żeby zrozumieć turecką mentalność. Straciliśmy ogromną szansę na wygraną i pozostanie w turnieju – komentował szkoleniowiec, przyznając jak dużo należy zmienić, aby gra wyglądała tak, jak by tego oczekiwał. – Poprawie powinny ulec wszystkie elementy naszej gry. Analizując przed tym meczem grę Francuzów, pokazywałem moim zawodnikom nie standardowe video, ale wybrane, najlepsze akcje w wykonaniu rywali. Jest duży dystans dzielący siatkówkę turecką i francuską – dodał.

Emanuele Zanini, który przygotowywał reprezentację Turcji od nieco ponad miesiąca, przyznał także, że przed nim faktycznie jeszcze sporo pracy, a ta nie wydaje się być najłatwiejsza. – Ogólnie sytuacja w tureckiej siatkówce jest dość trudna, liga turecka jest bardzo bogata, przez co nie wszyscy najlepsi zawodnicy chcą grać w reprezentacji. Obecnie jest to największy problem, nad którym należy się skupić. Przede mną dużo pracy, ale nie tylko w sferze typowo siatkarskiej, ale przede wszystkim mentalnej – zakończył Włoch.Zupełnie inne nastroje panowały w obozie Francuzów, Laurent Tillie podkreślił jak ważna dla niego z perspektywy szkoleniowej była szansa sprawdzenia całego składu. – Bardzo długo szukaliśmy tego swojego, właściwego rytmu gry. Bardzo zależało nam na tym zwycięstwie, co na szczęście nam się udało. Najważniejsze, że wygraliśmy jako drużyna. W składzie znalazło się dwóch nowych zawodników, a szansę gry otrzymali wszyscy. Wygraliśmy nie tylko pierwszą szóstką, ale przede wszystkim całą drużyną. To bardzo ważne, że rezerwowi gracze również pokazali, że potrafią odnosić zwycięstwo – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener reprezentacji Francji. Zdanie szkoleniowca podzielał Benjamin Toniutti.To nie był dla nas łatwy mecz, ponieważ w meczu z reprezentacją Polski straciliśmy dużo energii, nie tylko fizycznej, ale również mentalnej. To bardzo ważne dla naszego zespołu, żeby odnieść zwycięstwo w tym meczu i tym samym zająć pierwsze miejsce w grupie – mówił kapitan reprezentacji Francji, nawiązując do ewentualnych rywali na etapie ćwierćfinałów. – Rosjanie są mistrzami olimpijskimi, Bułgaria kończyła igrzyska olimpijskie na czwartym miejscu, na pewno to są bardzo groźni rywale, ale możemy wygrać z każdym – zakończył Benjamin Toniutti.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved