Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Todor Salparow: Mam nadzieję, że zdobędziemy medal

Todor Salparow: Mam nadzieję, że zdobędziemy medal

fot. archiwum

Bułgarzy w drugim meczu grupy D ulegli Niemcom 2:3, jednak wierzą w osiągnięcie dobrego rezultatu na mistrzostwach Europy. - Mam nadzieję, że w tym roku osiągniemy dobry wynik i zdobędziemy medal - mówi Todor Salparow, libero bułgarskiej reprezentacji.

Co się stało z bułgarską drużyną? Prowadziliście 2:1, a przegraliście mecz w tie-breaku.

Todor Salparow: – Straciliśmy szansę, by wygrać ten mecz 3:0, bo w pierwszym secie prowadziliśmy 24:23 i mieliśmy piłkę w kontrataku, rywale postawili blok i wtedy gra stała się bardzo trudna dla obu drużyn. Graliśmy dobrze, ale Niemcy są teraz w świetnej formie, zarówno fizycznej, jak i mentalnej. Oglądaliśmy ich piątkowy mecz z Rosją i zagrali naprawdę dobrze. Teraz myślimy o następnym spotkaniu.

Ten mecz zagracie z Rosją, która zawsze jest trudnym przeciwnikiem…

Dla nas gra z Rosją jest zawsze bardzo trudna, ale zobaczymy. Najpierw czekamy na to, jak zagrają dzisiaj (wywiad został przeprowadzony przed meczem Rosja – Czechy – przyp. red.), bo teraz grają na pewno pod ogromną presją, gdyż wygrali na igrzyskach olimpijskich, wygrali tegoroczną Ligę Światową i teraz muszą wygrać mistrzostwa Europy, w których są głównym faworytem. W piątek przegrali 0:3, co było wielką niespodzianką, ale to jest sport, taka jest siatkówka.

Porażką z Niemcami skomplikowaliście sobie nieco sytuację.

– Ale to jest sport. Myślę, że dla fanów było bardzo fajnie oglądać ten mecz, który zakończył się wynikiem 3:2. Zagrały w nim dwie bardzo dobre drużyny. Zawsze przeciwko Niemcom gra się nam bardzo ciężko, raz wygrywamy my, raz oni, za każdym razem jest trudno.

Bułgaria w zeszłym roku w igrzyskach olimpijskich zajęła 4. miejsce, w tym roku w Lidze Światowej też była czwarta, musicie już chyba mieć dosyć tych czwartych miejsc i chcielibyście zająć jakieś inne?

Tak, ale ja już mam brązowy medal z mistrzostw Europy w 2009 roku w Turcji, jednak rzeczywiście wiele razy zajmowaliśmy czwarte miejsce. Zawsze byliśmy bardzo blisko i mam nadzieję, że w tym roku osiągniemy dobry wynik i zdobędziemy medal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved