Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Trzeba się podbudować psychicznie i fizycznie

Sebastian Świderski: Trzeba się podbudować psychicznie i fizycznie

fot. archiwum

W piątek, przy okazji turnieju o puchar prezesa Grupy Azoty Police, odbył się mecz pokazowy pomiędzy Chemikiem a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. O wrażeniach po spotkaniu oraz przygotowaniach do sezonu opowiedział Strefie Siatkówki Sebastian Świderski.

Na początek proszę opisać wrażenia z niecodziennego na pewno spotkania przeciwko żeńskiej drużynie.

Sebastian Świderski:Przede wszystkim była to fajna zabawa, wynik był sprawą drugorzędną. Najważniejszy jest szczytny cel oraz prezentacja drużyny Chemika Police. My byliśmy troszeczkę takim dodatkiem do tego wszystkiego, mamy jednego, głównego sponsora. Chodziło o dobrą zabawę, a nie o grę na punkty.

Dominik Witczak przyznał, że to był taki miły przerywnik w trudnym dla sportowca okresie, jakim są przygotowania do sezonu.To jest bardzo trudny okres. Trzeba się przygotować na cały sezon, trzeba się podbudować psychicznie i przede wszystkim fizycznie, żeby trudy tego całego sezonu wytrzymać. Dominik ma rację. Taki jeden mecz na pewno może pomóc, a nie zaszkodzi, bo taka odskocznia raz na jakiś czas przyda się zawodnikom.

Fakt, że brakuje wam teraz czwórki reprezentantów Polski i Dana Lewisa, mocno przeszkadza w treningach?

Na pewno nie jest łatwo. Ciężko sklecić z siedmiu zawodników dwie drużyny, ale posiłkujemy się zawodnikami z Młodej Ligi, staramy się podnosić swoje i ich umiejętności. Jak przyjadą zawodnicy z reprezentacji, to na pewno będą na wysokim poziomie i tutaj zgranie wg mnie nie będzie wymagało dużo czasu, ponieważ praktycznie wszyscy grali w zeszłym sezonie w naszej drużynie.

Przed sezonem zagracie jeszcze w memoriale Arkadiusza Gołasia [ZAKSA awansowała do finału tej imprezy i dziś zagra ze Skrą Bełchatów – przyp. red.], mecz z Cuprum Lubin oraz memoriał Ambroziaka. Czy pańskim zdaniem jest to wystarczająca ilość sparingów?

Na pewno zawsze by się chciało zagrać więcej sparingów, natomiast takiej możliwości nie ma. Nie chcemy tez zbytnio przemęczać zawodników, bo tak jak przed chwilą powiedziałem, mamy ich tylko siedmiu i to oni będą w nich stanowili o sile naszej drużyny. Możemy oczywiście posiłkować się zawodnikami z Młodej ZAKSY, ale oni mają być uzupełnieniem, a nie pierwszoplanowymi graczami. Ja oczywiście życzę im jak najlepiej, chciałbym, żeby ci zawodnicy, nawet już w tym sezonie, byli w pierwszym zespole. Trzeba jednak jeszcze trochę czasu dla nich. Myślę, że nie będzie źle.

Do sezonu już coraz bliżej. Czego pan się spodziewa po ZAKSIE, patrząc na skład personalny zespołu, a także na składy innych drużyn?

Będziemy starali się walczyć o strefę medalową. Takie mamy plany i postaramy się je zrealizować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved