Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jenia Grebennikov: Chcemy wygrać tę grupę

Jenia Grebennikov: Chcemy wygrać tę grupę

fot. FIVB

W swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy reprezentacja Francji w czterech setach rozprawiła się z kadrą Polski. Przed Francuzami jeszcze teoretycznie najłatwiejszy mecz z Turkami. - Nie możemy pozwolić Turkom rozbić nas zagrywką - przyznał libero.

Wygrana z Polakami jest waszym drugim zwycięstwem w tym turnieju – musicie być naprawdę zadowoleni z tego powodu.

Jenia Grebennikov: – Zgadza się, ale zasłużyliśmy sobie na tę wygraną, grając bardzo dobrze. To jednak nie koniec meczów, w niedzielę gramy przeciwko Turcji i również musimy zaprezentować wysoki poziom, jeśli chcemy zwyciężyć. A chcielibyśmy wyjść z naszej grupy z pierwszego miejsca. Bardzo chcemy wygrać, ale nie będzie to łatwe spotkanie, ponieważ Turcy również będą walczyć o zwycięstwo.

Dla Turków to także będzie mecz o wszystko, tym bardziej musicie być bardzo skupieni.

To prawda, nasza koncentracja musi być na najwyższym poziomie. Chcemy wygrać tę grupę i zwyczajnie musimy pokonać Turków. Nie widzę innej możliwości niż wygrana w tym spotkaniu. Nie możemy zlekceważyć rywala, pozwolić mu rozwinąć skrzydła. Polacy też grają jeszcze jeden mecz, także sprawa pierwszego miejsca w grupie jest otwarta. Ale nam bardzo zależy na zwycięstwie i zrobimy wszystko, by wygrać.

Jak zatem musicie zagrać, by osiągnąć swój cel?

Musimy utrzymać swój poziom. Bardzo dobrze graliśmy przeciwko Polakom, nasza defensywa była naszym atutem i musimy powtórzyć to w spotkaniu z Turkami. Istotne będzie przyjęcie zagrywki – nie możemy pozwolić Turkom rozbić nas zagrywką, musimy dobrze przyjmować i narzucać tempo, wywierać na nich presję, a wówczas łatwiej będzie nam atakować, przebić się przez ich blok.

Benjamin Toniutti powiedział, że mecz z Polską będzie wielką bitwą. I to było widać, momentami mocno iskrzyło pod siatką.

Ja tego nie odebrałem w ten sposób. Oczywiście, było nerwowo, spodziewaliśmy się, że przyjdzie całe mnóstwo kibiców, którzy będą gorąco dopingować swoją drużynę, a niełatwo gra się w takiej atmosferze. To był trudny mecz, kibice byli bardzo żywiołowi, nigdy nie gra się dobrze wśród takiego tłumu, który nie wspiera ciebie.

W waszej drużynie bardzo widoczny jest team spirit, wszyscy, włącznie z rezerwowymi, żyją meczem i wspierają się.

Zgadza się! W naszym zespole panuje świetna atmosfera, wszyscy wspierają się, dążą do osiągnięcia wspólnie wyznaczonego celu. Każdemu z nas bardzo zależy na tym, aby awansować do finałów, by grać jak najlepiej, najważniejsze jest dobro całego zespołu. W naszej drużynie jest czternastu zawodników i każdy marzy o jednym: o wygraniu złotego medalu mistrzostw Europy. Aby tego dokonać, każdy musi być maksymalnie skoncentrowany, zaangażowany i gotowy do wejścia na boisko w każdej chwili.

Waszym minimum jest awans do półfinałów. Macie bardzo młodą drużynę – stąd ten głód sukcesu?

– Jesteśmy niezwykle zmotywowani i zdeterminowani. Bardzo chcemy zdobyć medal na tych mistrzostwach, dlatego tak ciężko trenujemy, tak mocno walczymy w każdym meczu. Fakt, jesteśmy młodym zespołem, który wciąż nabiera doświadczenia, ale wiemy, że stać nas na wiele i chcemy to udowodnić.

* rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved