Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Byliśmy siatkarsko słabsi od Francuzów

Bartosz Kurek: Byliśmy siatkarsko słabsi od Francuzów

fot. Joanna Skólimowska

Polscy siatkarze po dwóch dniach ME mają na koncie zwycięstwo i porażkę. Bartosz Kurek, przyjmujący biało-czerwonych, nie ukrywał, że reprezentacja Francji była po prostu lepsza. - Byliśmy we wszystkim gorsi, a oni lepsi we wszystkich elementach.

Po porażce 1:3 z reprezentacją Francji podopieczni Andrei Anastasiego zajmują drugie miejsce w klasyfikacji grupy B siatkarskich mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w sobotnim spotkaniu mieli swoje szanse, co potwierdza także trzeci, wygrany do 20, set spotkania. Ostatecznie trzy oczka do swojego dotychczasowego dorobku dopisali jednak goście. Na przestrzeni całej rywalizacji widoczna była właśnie dominacja Francuzów we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. – Rywale wygrali zasłużenie, byli lepsi od nas. Byliśmy we wszystkim gorsi, a oni lepsi we wszystkich elementach. Staraliśmy się walczyć, przeciwstawić Francuzom, pokazując nasze zaangażowanie i wolę walki, ale okazało się, że to jednak za mało – o przebiegu rywalizacji mówił przyjmujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek, dodając: – My natomiast jak najszybciej musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu i skoncentrować się przed niedzielnym spotkaniem.

Stawiani w roli faworyta grupy B, występujący przed własną publicznością, Polacy dotychczas nie zaprezentowali pełni swoich możliwości. Jak podkreślił Bartosz Kurek, w żadnym stopniu wpływu na obraz gry biało-czerwonych nie miał stres czy też presja. – W naszej grze w ogóle nie było nerwowości, a tylko i wyłącznie słabo wykonane elementy siatkarskie i myślę, że to zadecydowało. W tym meczu byliśmy siatkarsko słabsi od Francuzów – zaznaczył przyjmujący reprezentacji Polski. Mimo porażki podopiecznych Andrei Anastasiego, sami zawodnicy dostrzegają także plusy, pozwalające polskim kibicom mieć nadzieje na poprawę rezultatów zespołu. – Widzę w naszej drużynie cały czas spokój i optymizm, to widać chociażby po tym, jak reagujemy na te nieudane akcje, jesteśmy cały czas skoncentrowani i gotowi do gry – kontynuował Bartosz Kurek.

Sytuacja w grupie B wciąż nie jest do końca jasna, pewni awansu do kolejnej rundy na chwilę obecną są tylko Francuzi. Aktualnie podopieczni trenera Laurenta Tillie z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsce, a przed nimi ostatni mecz tej fazy z teoretycznie najsłabszym zespołem grupy, mającym na swoim koncie dwie porażki, reprezentacją Turcji. W drugim meczu dzisiejszej rywalizacji „polskiej” grupy biało-czerwoni zagrają z reprezentacją Słowacji. Mimo że po raz kolejny to gospodarze będą stawiani w roli faworytów spotkania, Bartosz Kurek podkreśla, że w imprezie takiej rangi jak mistrzostwa Starego Kontynentu nie ma łatwych rywali. – To będzie kolejne ciężkie spotkanie, jak każde w mistrzostwach Europy, ale zobaczymy jak to będzie – przyznał zawodnik.Początek spotkania o godzinie 20:00. Co ma być kluczem do sukcesu w starciu z naszymi południowymi sąsiadami? – Myślę, że w pełni zmobilizowani wyjdziemy na parkiet i mam nadzieję, że uda nam się wywalczyć korzystny rezultat – zakończył przyjmujący reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved