Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Simon Tischer: Memoriał Wagnera pozwolił nam się zgrać

Simon Tischer: Memoriał Wagnera pozwolił nam się zgrać

fot. Joanna Skólimowska

Po niespodziewanej wygranej Niemców nad Rosją podopieczni Vitala Heynena udowodnili, że są w optymalnej formie, wygrywając drugi mecz grupowy z Bułgarią 3:2. - Gdybyśmy zagrali na luzie, to mogłoby być jeszcze lepiej - przyznał Simon Tischer.

Gratulacje za zwycięstwo. Oprócz dobrej gry można zaobserwować u was atut w postaci pewności siebie, pewnego rodzaju przygotowanie psychiczne.

Simon Tischer: – Tak. Myślę, że niesamowicie się poprawiliśmy w porównaniu z poprzednimi latami, zwłaszcza w grze na linii blok – obrona. Wiele wariantów omawialiśmy, aby nasz blok był jak najbardziej szczelny. Dzisiaj za szybko „zesztywnieliśmy”. Gdybyśmy zagrali na luzie, to mogłoby być jeszcze lepiej, ale oczywiście cieszymy się, że udało nam się wygrać.

Na tych mistrzostwach gracie o wiele lepiej niż na memoriale Wagnera. Jak udało wam się w tak krótkim czasie zmienić waszą grę?Przede wszystkim memoriał Wagnera pozwolił nam się zgrać, wypróbować kilka ustawień, zmienić coś w grze. W takich turniejach można przegrać dwa spotkania i nic się nie stanie. Dla nas memoriał wyszedł mimo wszystko na dobre, bo zauważyliśmy jak daleko znajdujemy się od dobrych drużyn. Chociaż nie uważam, że Rosjanie zagrali wczoraj na swoim poziomie i mimo dwóch naszych wygranych, które niezwykle nas cieszą, jutro czeka nas trudny pojedynek z Czechami.

W drużynie Niemiec pojawiło się kilku nowych, młodych zawodników. Mimo to widać świetną współpracę między wszystkimi zawodnikami.

Gramy razem całe lato, a więc kilka miesięcy. Nowi, niedoświadczeni zawodnicy wprowadzają powiew świeżości do drużyny oraz lepszą atmosferę, ponieważ wtedy nie ma takiej presji. Nikt od nas nie oczekuje, że musimy zostać mistrzem Europy. Cieszy nas to, że cały czas liczymy się w tych mistrzostwach i mamy szanse na wyjście z grupy.

Vital Heynen powiedział, że mistrzostwa Europy nie są dla reprezentacji Niemiec najważniejszym turniejem. Co miał na myśli? Bardziej przygotowujecie się na przyszłoroczne mistrzostwa świata?

Dokładnie. Na pewno jesteśmy tu po to, aby wygrać. Mamy sporo nowych zawodników, dla których ten turniej jest pierwszym poważnym. Nie można oczekiwać od nas medalu. Chcemy go i jeśli go zdobędziemy, będzie super. Vital Heynen miał na myśli to, że młodym zawodnikom trzeba dać czas, muszą zdobyć jakieś doświadczenie, rozwijać się, nawet powinni popełniać błędy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved