Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Robert Hupka: Mieliśmy szansę na wygraną

Robert Hupka: Mieliśmy szansę na wygraną

fot. archiwum

W pierwszym meczu ME Słowacy brutalnie przekonali się, jak mszczą się niewykorzystane szanse. - Wyjątkowo ważne były te dwa wyrównane sety, rozstrzygane w końcówkach - o partiach przegrywanych na przewagi mówił Robert Hupka.

Poza pierwszym setem spotkania z Francją tak naprawdę prowadziliście z rywalami grę „na styku”. Mimo trzysetowej porażki można powiedzieć, że niewiele brakowało, abyście to wy mogli cieszyć się z wygranej i o wyniku decydowały szczegóły.

Robert Hupka:Tak. W pierwszym secie nasza gra się trochę zatrzymała. Nie byliśmy w stanie zatrzymać ataków Francuzów. Kolejna partia była zupełnie inna, to my prowadziliśmy już nawet kilkoma punktami, ale Francuzi swoją bardzo dobrą grą w obronie i kontratakach, o której wiedzieliśmy i na którą powinniśmy być przygotowani, pokazali pełnię swoich możliwości i to, jak bardzo zależy im na wygranej. W trzecim secie wyglądało to podobnie, także przy wyrównanej grze, ale wszystko już było jasne.

Czego więc zabrakło w końcówkach tych dwóch partii? Siły w ataku? Sportowego szczęścia?– Ciężko powiedzieć. Trochę lepiej mogliśmy wykańczać kontrataki, nie wykorzystywaliśmy tych naszych dobrych obron. Gdybyśmy w tych akcjach zagrali lepiej, mogłoby być zupełnie inaczej. Taki rywal jak Francja nie marnował otrzymanej szansy, Francuzi także dobrze bronili i okazali się skuteczniejsi.

Przed meczem to Francuzi stawiani byli w roli faworyta, niespodzianka była blisko…

Tak, wyjątkowo ważne były te dwa wyrównane sety, rozstrzygane w końcówkach. Tak naprawdę gdyby ten drugi i trzeci set potoczyły się inaczej, myślę, że mielibyśmy wielką szansę na wygraną w całym meczu.

W waszej sytuacji, przed meczami z Turcją i Polską, sobotni mecz może być kluczowym.

Koncentrowaliśmy się na razie przede wszystkim na meczu z Francją, nie zakładaliśmy, że przegramy to spotkanie. Ale teraz z Turcją musimy dać z siebie wszystko, przeanalizować swoją grę i wygrać, bo inaczej może być ciężko o awans.

W tak krótkim czasie w przypadku elementów typowo siatkarskich można coś zmienić?

– Ciężko powiedzieć, ale indywidualnie każdy z nas wie co może i musi poprawić, na co go stać. Musimy przemyśleć, przeanalizować ten mecz i w sobotę zagrać lepiej niż z Francuzami.

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved