Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zatorski: Z Francją szykujemy się na ciężki mecz

Paweł Zatorski: Z Francją szykujemy się na ciężki mecz

fot. Joanna Skólimowska

Polacy w meczu otwarcia mistrzostw Europy rywalizowali z reprezentacją Turcji. Wydawało się, że Turcy będą łatwym przeciwnikiem dla Polaków, tymczasem urwali oni biało-czerwonym seta, a w czwartym toczyli z nimi wyrównany bój.

– Widać było, że grało nam się ciężko i połączenie tego pierwszego spotkania z dobrą grą Turków, którzy momentami mocno utrudniali nam życie, mogło zaowocować o wiele większymi problemami niż te, które mieliśmy – stwierdził po spotkaniu libero reprezentacji Polski, Paweł Zatorski. Młody zawodnik przyznał, że gra z takim rywalem nigdy nie jest łatwa. Turcy zagrali bez kompleksów, nie wstrzymywali ręki w polu serwisowym, utrudniając Polakom przyjęcie. – Bardzo ciężko gra się przeciwko zespołowi, który ciągle kombinuje z zagrywką, ma ją zmienną – przyznał Zatorski. – Dużo łatwiej gra się, kiedy zawodnicy zagrywają nawet bardzo mocno, ale jednostajnie. Cieszymy się bardzo, że wygraliśmy z Turcją, bo to niewygodny rywal.

Polski libero przyznał również, iż doping w Ergo Arenie był niesamowity i dodający skrzydeł. – W Polsce zawsze gra się pięknie, kibice dopisują, a atmosfera jest wspaniała – mówił zawodnik, dodając, że jemu i jego kolegom z drużyny w tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko spisywać się na miarę oczekiwań kibiców i wygrywać kolejne spotkania. Zwłaszcza że teraz podopieczni Andrei Anastasiego zmierzą się z Francuzami, którym w tym roku już dwukrotnie ulegli. Powstaje zatem pytanie, czy dziś będzie inaczej. – My już po Lidze Światowej wiemy, jak mocnym zespołem jest Francja i szykujemy się na bardzo trudną walkę – zaznaczył Zatorski.

Siatkarz, zapytany o to, jak zapatruje się na przegraną Rosjan w spotkaniu z Niemcami, przyznał, iż jest to dla niego niespodzianka. – Na tę chwilę nie skupiamy się na tym, co dzieje się w innych grupach, a tylko na tym, jak my gramy, jak my się prezentujemy i na naszych rywalach – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved