Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Wrocław wygrał turniej w Twardogórze

Impel Wrocław wygrał turniej w Twardogórze

fot. Łukasz Krzywański

Zespół Impelu Wrocław zwyciężył w II Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio austriacki SVS Post Schwechat i belgijski Asterix Kieldrecht.

W piątek i sobotę w oddalonej o 60 kilometrów od Wrocławia Twardogórze Impel Wrocław rozegrał swój pierwszy przedsezonowy sprawdzian. W II Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra ekipa Tore Aleksandersena nie miała sobie równych i pewnie sięgnęła po końcowe trofeum. Siatkarki z Dolnego Śląska wygrały wszystkie cztery mecze, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Drugie miejsce przypadło zespołowi mistrza Austrii, SVS Post Schwechat, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się belgijska drużyna Asterix Kieldrecht. Początkowo w imprezie miały wystąpić cztery zespoły, jednak w ostatniej chwili swój udział wycofała niemiecka ekipa Rote Raben Vilsbiburg. W związku z powyższym organizatorzy zdecydowali się rozegrać turniej w formule każdy z każdym.

W piątek rywalizowano do dwóch wygranych setów, natomiast w sobotę rozegrano pełne spotkania. Rozgrywki były dla trenera wrocławskiej ekipy świetną okazją do eksperymentowania ze składem – w każdym spotkaniu Impel wystąpił w praktycznie innym ustawieniu.

Po zakończeniu turnieju przyznano nagrody indywidualne: najlepszą rozgrywającą została Frauke Dirickx, libero Dorota Medyńska, a tytuł najlepszej atakującej przypadł Kai Grobelny – mającej polskie korzenie siatkarce Asterix Kieldrecht. MVP wybrana została Joanna Kaczor.

Wyniki turnieju:20.09.2013
SVS Post Schwechat – Asterix 0:2
Impel Wrocław – SVS Post Schwechat 2:0
Impel Wrocław – Asterix Kieldrecht 2:0

21.09.2013
SVS Post Schwechat – Asterix 3:0
Impel Wrocław – SVS Post Schwechat 3:0
Impel Wrocław – Asterix Kieldrecht 3:0

Zuzana Tlstovičová, trener SVS Post Schwechat: – To bardzo dobry turniej. Dla nas stanowi świetne przygotowanie. Cieszymy się z możliwości gry na takich imprezach. To nasz drugi turniej przed zbliżającym się sezonem. Dla mojego młodego zespołu występ przeciwko zawodniczkom grającym w polskiej lidze jest świetnym doświadczeniem. Po tej serii sparingów dowiedzieliśmy się nad czym musimy szczególnie popracować. Tutaj mogłam zobaczyć zespół „jak na dłoni”, wszystkie jego mankamenty. Nasze rozgrywki startują już 18 października, wkrótce potem czekają nas spotkania w pucharze MEVZA i pucharze CEV. Jest jeszcze trochę czasu na poprawienie pewnych kwestii. W ubiegłym roku zdobyłyśmy mistrzostwo Austrii, w tym roku niewątpliwie będziemy chciały powtórzyć ten sukces.

Tore Aleksandersen, trener Impelu Wrocław: – Jestem bardzo usatysfakcjonowany tym, co zaprezentowaliśmy na tym turnieju. Trzeba pamiętać, że to nasze pierwsze pojedynki w pełnym składzie. Wiele zawodniczek dopiero powróciło z rozgrywek reprezentacyjnych i mogą czuć drobne zmęczenie po mistrzostwach Europy. Mamy niewiele czasu, żeby zgrać zespół. Tego typu turnieje są jednak świetną okazją do tego. Myślę, że to był bardzo dobry start i czekam na rozpoczęcie rozgrywek. Uważam, że Wrocław ma bardzo dobry zespół w tym roku. Każdy mecz, turniej jest dla nas obecnie bardzo istotny. Jesteśmy ze sobą od krótkiego czasu i chcemy jak najlepiej wykorzystać czas pozostały do startu rozgrywek, żeby z dobrej strony zaprezentować się w meczu z Piłą.

*Już jutro w naszym serwisie wywiad z Gertem Vande Broekiem, trenerem Asterix Kieldrecht i reprezentacji Belgii kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved