Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > GTPS kolejnym kandydatem do gry na zapleczu PlusLigi

GTPS kolejnym kandydatem do gry na zapleczu PlusLigi

fot. archiwum

GTPS Gorzów Wielkopolski dołączył do grona zespołów, które chcą zająć miejsce w I lidze po wycofaniu się z niej KS-u Milicz. Decyzję o tym, który z zespołów zostanie dokooptowany do I ligi, podejmie zarząd PZPS w najbliższy poniedziałek.

Wcześniej informowaliśmy, że zainteresowane grą w I lidze są: Krispol Września, Caro Rzeczyca oraz Morze Bałtyk Szczecin. Dziś wiadomo, że do tego grona dołączył również GTPS Gorzów Wielkopolski. – Klub funkcjonuje bardzo dobrze. Wyszliśmy na prostą. Nie mamy żadnych zaległości finansowych. Pozyskaliśmy sponsorów, którzy do kasy klubu regularnie wpłacają pieniądze. Zawodników też kontraktowaliśmy pod kątem awansu do I ligi, tak więc jesteśmy gotowi, aby podjąć wyzwanie i powalczyć w I lidze – skomentował szkoleniowiec GTPS-u. – Wiadomo, że jeśli chcielibyśmy grać o wyższe cele, to musielibyśmy dokonać kilku kosmetycznych zmian, wymienić dwóch, trzech zawodników, a wtedy moglibyśmy bić się z najlepszymi. Choć na pewno nie w tym roku. Mamy zakontraktowanych 17 zawodników. Co prawda w składzie jest czterech juniorów, ale pozostałych 13 graczy jest na podobnym poziomie i muszą oni walczyć o znalezienie się w meczowej dwunastce – dodał Radosław Maciejewicz.

Gorzowski klub liczy, że w przypadku znalezienia się w gronie pierwszoligowców miasto wesprze go finansowo. – Chcielibyśmy GTPS-owi przywrócić lata świetności, kiedy zdobywaliśmy medale mistrzostw Polski i Puchar Polski – podsumował szkoleniowiec lubuskiej drużyny.

Decyzja wyłaniająca zespół, który zajmie miejsce KS-u Milicz, zapadnie w poniedziałek na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Moim zdaniem sytuację powinno rozstrzygnąć losowanie lub głosowanie zarządu. Te dwie propozycje są najbardziej rozsądne. Na rozgrywanie dodatkowego turnieju nie ma już czasu, bo już w środę gramy mecz w Pucharze Polski – zaznaczył Maciejewicz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved