Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gerald Hardy-Dessources: Celem jest półfinał

Gerald Hardy-Dessources: Celem jest półfinał

fot. FIVB

- Jesteśmy bardzo skupieni, koncentrujemy się na każdym rywalu z osobna, jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni. Naszym minimum jest awans do półfinału, zatem powinniśmy być pewni siebie, pewni swego - powiedział Gerald Hardy-Dessources.

 

Wygrana 3:0 była najlepszym początkiem mistrzostw, jaki mogliście sobie wymarzyć…

Gerald Hardy-Dessources: – Tak, to był idealny początek turnieju! Jesteśmy w ciężkiej grupie, w której mamy też Polaków, zatem bardzo ważne było dla nas, by wygrać ten pierwszy mecz. Wynik 3:0 jest idealny, nabraliśmy dzięki tej wygranej pewności siebie, bo graliśmy dokładnie tak, jak to sobie założyliśmy.

Jednak w drugim i trzecim secie niespodzianka była blisko.

– To prawda, i sam nie wiem dlaczego. W drugiej partii prowadziliśmy, mieliśmy długo przewagę trzech punktów i nie mam pojęcia jak to się stało, że ją straciliśmy. Później zrobiło się gorąco, ale pozytywne jest to, że tę końcówkę rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. W trzecim secie goniliśmy wynik, ale Słowacja jest naprawdę dobrą drużyną, z wieloma ciekawymi zawodnikami w składzie. My jednak bardzo cieszymy się z wygranej i to ona jest dla nas najważniejsza.

Wydaje mi się, że jesteście też dość dobrze przygotowani do turnieju pod kątem mentalnym.

– Tak, to prawda. Jesteśmy bardzo skupieni, koncentrujemy się na każdym rywalu z osobna, jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni. Naszym minimum jest awans do półfinału, zatem powinniśmy być pewni siebie, pewni swego. Przed nami bardzo wymagający kolejny rywal: Polska, zatem wygrana ze Słowakami po zaciętej walce w końcówkach naprawdę cieszy i dodaje pewności. Musimy się teraz skoncentrować na tym spotkaniu.

Czyli chcesz powiedzieć, że przed wami jedno z najważniejszych spotkań w turnieju: mecz z Polakami?

Zdecydowanie. To spotkanie ma dla nas ogromne znaczenie, bo jeśli je wygramy, to myślę, że będziemy już jedną nogą w ćwierćfinale. To dla nas wielka sprawa.

Z tym że Rosjanie ulegli Niemcom w trzech setach, jeśli więc awansujecie z pierwszego miejsca, to bardzo prawdopodobne, że w ćwierćfinale traficie właśnie na reprezentację Rosji.

– Naprawdę Rosjanie przegrali z Niemcami?! Bardzo trudno mi w to uwierzyć, to niesamowite! My całkiem niedawno, przed Ligą Światową, sparowaliśmy z reprezentacją Niemiec: to drużyna, która ma w składzie wielu młodych zawodników, ale prezentujących dobry poziom. Teraz do tej kadry powróciło kilku doświadczonych graczy i widać tego efekty. To dobrze dla nich! Pokonanie Rosji to naprawdę fantastyczna sprawa, zwłaszcza w tak ciężkiej grupie.

– (śmiech) W mistrzostwach Europy nie ma słabych rywali. Moim zdaniem to najtrudniejszy turniej na świecie, grają tu same znakomite drużyny. Jeśli chcemy awansować do półfinału i zagrać w finale, to musimy liczyć się z tym, że wcześniej trafimy na jakiś zespół typowany na faworyta.

Wracając do meczu z Polakami, to jak musicie zagrać, żeby go rozstrzygnąć na swoją korzyść?

– Aby tego dokonać, musimy zagrać naprawdę dobrze w przyjęciu, co łatwe nie będzie, bo Polacy mają dobrych zagrywających. Powinniśmy też poprawić swoją grę w bloku, bo w meczu ze Słowakami funkcjonował on tak sobie. Co więcej, musimy wrócić do swojej normalnej postawy w obronie, podbijać wiele piłek, a także dotrzymywać kroku Polakom w ataku. Sądzę, że jesteśmy w stanie tego dokonać.

Nie mogę zgodzić się jednak z twoim twierdzeniem, że zagraliście słabo w bloku w meczu ze Słowakami…

– Cóż, rzeczywiście jedenastokrotnie punktowaliśmy blokiem i to jest lepszy rezultat od tego, jaki osiągnęli nasi rywale, ale muszę przyznać, że było wiele takich sytuacji, w których powinniśmy zatrzymać przeciwników, wyblokować piłkę, ale nie daliśmy rady tego zrobić. Wiemy, na co nas stać i w sobotę damy z siebie wszystko.

Rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved