Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Okres przygotowawczy jest najtrudniejszy

Dominik Witczak: Okres przygotowawczy jest najtrudniejszy

fot. Sabina Bąk

Wicemistrzowie Polski intensywnie przygotowują się do nowego sezonu, ale na pewno miłym przerywnikiem w tym ciężkim okresie był dla nich pokazowy mecz z Chemikiem Police. Już dziś ZAKSA rozpocznie udział w memoriale Arkadiusza Gołasia.

Na początek zapytam o wrażenia. Jak się pan czuł w Policach na, można powiedzieć, wyjątkowym meczu?

Dominik Witczak: – Na pewno było bardzo sympatycznie. Po to tutaj przyjechaliśmy, żeby promować siatkówkę, żeby przede wszystkim dziewczyny z Chemika mogły się zaprezentować. Nie na co dzień jest okazja do takiej siatkówki na wesoło, teraz jest taki okres, kiedy można pozwolić sobie na zorganizowanie takiej sympatycznej imprezy dla kibiców, dla nas. To była wielka przyjemność zagrać tutaj z dziewczynami. Tym bardziej, że mamy tego samego partnera, więc cała przyjemność po naszej stronie.

Miał pan już okazję grać z żeńskim zespołem?– Oficjalnie był to mój debiut. Zdarzało mi się uczestniczyć w treningach z racji tego, że moja żona (Anna Witczak – przyp. red.) też gra. Dla mnie nie było to nic nowego, ale na pewno było to coś innego, bo to był taki półoficjalny mecz. Myślę, że całkiem fajnie to wypadło, wszyscy dobrze się bawili i o to tutaj chodziło.

Najważniejsze jednak były dzieci, bo był to też mecz charytatywny…

– Wiadomo, że przede wszystkim chcieliśmy pomóc dzieciom i myślę, że jeśli tylko jest możliwość, bo nie zawsze jest na to czas, to i włodarze klubu, i my, i trenerzy bardzo chętnie do takich rzeczy podchodzimy. Jeżeli tylko będziemy mogli komuś swoją grą czy wizytą pomóc, to na pewno się postaramy przyjechać.

Takie mecze na pewno umilają wam okres przygotowawczy do nowego sezonu. Mówi się, że dla sportowca jest to najtrudniejszy czas.

– Dokładnie tak. Jedziemy teraz na turniej do Murowanej Gośliny, tam będziemy już grali na poważnie. To było naprawdę fajne, jesteśmy teraz w okresie ciężkiego treningu. Powoli zaczynamy już schodzić z obciążeń, niemniej jednak okres przygotowawczy jest najtrudniejszy i można powiedzieć, że to był miły przerywnik.

Przed wami memoriał Arka Gołasia, mecz z Cuprum Lubin i memoriał Ambroziaka, także tego grania na poważnie na pewno nie zabraknie.

– Na pewno nie zabraknie. Może nie to, że szkoda, bo gratulujemy chłopakom, którzy załapali się do reprezentacji na ME, kibicujemy im z całego serca i mamy nadzieję, że osiągną jak najlepszy wynik, ale na pewno brakuje nam zawodników do składu. Niemniej jednak staramy się trzymać poziom na treningach i sparingach, żeby jak najwięcej wyciągnąć z tego okresu. Chłopaki na pewno wrócą w dobrej formie po mistrzostwach i mamy na uwadze to, żeby jak najlepiej grać od samego początku.

Transfery zostały już dokonane. Czego pańskim zdaniem można się spodziewać po ZAKSIE, patrząc na wasz skład i składy innych ekip?

– Dużo się u nas nie zmieniło. Zamiast Felipe Fontelesa przyszedł Dick Kooy, a zamiast Antonina Rouziera Grzegorz Bociek. Potencjał obu zawodników jest bardzo duży. Na pewno teraz rolą sztabu szkoleniowego i całej drużyny jest to, żeby to wszystko poukładać i wierzymy, że ciężką pracą zasłużyliśmy sobie na to, żeby osiągnąć dobry wynik w tym roku.

Rozmawiamy tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy (wywiad był przeprowadzony przed meczem z Turcją – przyp. red.). Z jakim nastawieniem zasiądzie pan przed telewizorem, o ile będzie taka możliwość, i będzie oglądał mecze chłopaków?

– Na pewno zagrają tak, jak ich na to stać. Wiemy na pewno, że mamy dobry zespół. Nie da się grać cały czas dobrze. Liczymy jednak, że forma przyjdzie akurat na ME i osiągniemy jak najlepszy wynik.

Memoriał Wagnera na pewno wlał w serca i chłopaków, i kibiców sporo optymizmu.

– Na pewno. Mieli tam ciężkie mecze i je wygrali. Widać było, że gra idzie do przodu. Trochę czasu od memoriału już minęło i wszyscy wierzymy, że ta gra jeszcze się polepszyła.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved