Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Denis Kaliberda: Wiedzieliśmy, że możemy tego dokonać

Denis Kaliberda: Wiedzieliśmy, że możemy tego dokonać

fot. FIVB

W pierwszym meczu grupy D Niemcy niespodziewanie pokonali reprezentację Rosji 3:0. - Wygraliśmy z nimi w Lidze Światowej, więc pomyśleliśmy, że możemy ich pokonać także tutaj - mówi Denis Kaliberda, przyjmujący niemieckiej drużyny.

Chyba nikt się nie spodziewał, że w pierwszym meczu pokonacie Rosję 3:0. Jak to zrobiliście?

Denis Kaliberda: My też się nie spodziewaliśmy, ale wiedzieliśmy, że możemy tego dokonać. Wygraliśmy z nimi w Lidze Światowej, więc pomyśleliśmy, że możemy ich pokonać także tutaj. W tym meczu oni nie zagrali najlepiej, ale wygraliśmy i tylko to się liczy.

Wiele osób twierdzi, że pierwszy mecz w turnieju jest zawsze najtrudniejszy, bo trzeba dobrze rozpocząć zawody. Czy myślisz, że to prawda?

– Zdecydowanie najlepiej jest zacząć dobrze turniej. Jeśli zaczniesz źle, to wtedy jest trudno wrócić do dobrej gry, a jeśli zaczniesz dobrze, to jest o wiele prościej. Na ostatnich mistrzostwach Europy na początku przegraliśmy wszystko, teraz zaczęliśmy dobrze i zobaczymy, co będzie dalej.

Jakie są wasze cele w tegorocznych mistrzostwach?

– Przyjechaliśmy tu z takim zamiarem, by przede wszystkim wyjść z grupy, a potem postarać się awansować dalej, do ćwierćfinału, może półfinału.

W sobotę zagracie z Bułgarią, kolejnym trudnym przeciwnikiem. Co możesz powiedzieć o tej drużynie? Jak się przygotujecie do tego meczu?

– Jeszcze nie oglądaliśmy video z ich meczami, ale myślę, że jest to bardzo dobra drużyna. Ponownie musimy jutro wyjść i dać z siebie wszystko.

* rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved