Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Gardini: Na boisku nie może panować chaos

Andrea Gardini: Na boisku nie może panować chaos

fot. archiwum

Choć niewielu się tego spodziewało, Turcy dzielnie stawiali opór Polakom, sprawiając im wiele problemów. - To całkiem normalne, to mistrzostwa Europy, a na Starym Kontynencie nie ma już słabych zespołów - mówi Andrea Gardini.


Trener Anastasi mówił, że on bardzo szanuje reprezentację Turcji, a w tym meczu potwierdziło się to, że wcale nie był to łatwy rywal.

Andrea Gardini:To całkiem normalne, to mistrzostwa Europy, a na Starym Kontynencie nie ma już słabych zespołów. Wszystkie ekipy są naprawdę bardzo silne, zresztą Serbowie przegrali swój pierwszy mecz ze Słoweńcami. Tego typu rzeczy się zdarzają. My mamy szacunek dla wszystkich drużyn, a w tym przypadku jeszcze doszedł czynnik meczu otwarcia. Tego typu spotkania zawsze są specyficzne. Trzeba odpowiednio wejść w nie, w turniej, dostosować się do poziomu, poczuć tę całą atmosferę. Na dodatek każdy mecz, każdy zespół jest inny, tym bardziej cieszymy się z wygranej i spoglądamy już w przyszłość.

Siatkówka nie jest prostym sportem. Nigdy nie jest łatwo. Choć w zasadzie łatwiej jest grać turniej w Ameryce Południowej: tam są jedynie dwie ekipy, które prezentują wysoki poziom, pozostałe natomiast nie grają siatkówki. Jeśli natomiast mowa o mistrzostwach Europy, to tutaj jest zupełnie inaczej, tutaj nie ma słabeuszy. Wszystkie teamy walczą o medal. Jasne, jesteśmy w stanie grać lepiej niż w meczu z Turkami, ale to nie jest prosta sprawa (śmiech).Ten dzień był dniem niespodzianek i trzeba przyznać, że Turcy także sprawili wam niemało problemów i chyba niewiele osób spodziewało się takiego przebiegu meczu.

Trudno mi cokolwiek o tym powiedzieć. Moim zdaniem każdy mecz jest trudny. Bywa, że ludzie oglądają spotkanie i myślą sobie – „o rany, ten mecz jest banalny” – podczas gdy w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Musisz grać na wysokim poziomie, musisz grać dobrą siatkówkę. Powtarzam, że każdy pojedynek jest inny, a to są mistrzostwa Europy i do każdej potyczki musimy podejść skoncentrowani, skupieni. Na boisku nie może panować chaos, a zazwyczaj dzieje się tak, że niektórzy zawodnicy szybciej wchodzą w mecz, niektórzy wolniej, potrzebują więcej czasu. To całkiem normalna rzecz.

W sobotę zagracie przeciwko Francuzom. Już dwukrotnie w tym roku się z nimi mierzyliście i dwukrotnie przegraliście. Do trzech razy sztuka?

Zdecydowanie teraz będzie inaczej! To już nie są rozgrywki Ligi Światowej, a czempionat Europy. Zarówno my, jak i Francuzi jesteśmy nieco innymi zespołami, ale czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Francuzi przez cały sezon grali ciekawą, fajną siatkówkę, udowadniając, że są dobrym zespołem. W swych szeregach mają kilku młodych, utalentowanych zawodników, grających na wysokim poziomie. Nie będzie to łatwy pojedynek ani dla nich, ani dla nas. Wszyscy startujemy z tego samego miejsca. Żeby jednak wygrać z Francją, powinniśmy zagrać dobrze, lepiej niż przeciwko Turkom. Musimy unikać niepotrzebnych błędów własnych i atakować skutecznie. Może zatem nie będzie tak trudno? (śmiech)

* Rozmawiała Michalina Tarkowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved