Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sebastian Świderski: To sprawa trenera

Sebastian Świderski: To sprawa trenera

fot. archiwum

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz polskich zawodników w ME. Podopieczni Anastasiego zmierzą się dziś z drużyną turecką. - Jedna wygrana może dać przepustkę do gier w barażach, Turcja o to powalczy z Polakami - ostrzega były reprezentant Polski.

Sebastian Świderski wierzy w polski zespół i wywalczenie medalu. Chociaż trener Turków Emanuele Zanini uważa, że „polska” grupa jest najsilniejsza, to wcale tak nie jest. – Nie chcę powiedzieć, że każdy szuka alibi, ale chce na pewno zmotywować zespół. Patrząc na nazwiska i kluby, w których występują przeciwnicy Polaków, widać, jak bardzo wyrównana to stawka – uważa Świderski.

Trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ocenia również personalne wybory Andrei Anastasiego, które wzbudziły wiele kontrowersji. – Paweł Zatorski jako libero zrobił ogromny postęp. Rozumiem więc tę decyzję, choć pewnie Krzyśkowi, ikonie polskiej siatkówki, trudno było się z tym pogodzić. O wiele bardziej zaskakujące dla mnie było odstawienie Zbyszka. Przecież to Anastasi go stworzył, przestawił na pozycję atakującego, podpowiadał jak grać, itd. Cóż, to jednak sprawa trenera, postąpił tak, jak uznał za słuszne – kończy wielokrotny były kadrowicz.

– Z zespołem tureckim jest o tyle gorzej w ocenie, że ostatnio zmienił się sztab szkoleniowców i formuła grania. Przestawianie zawodników z pozycji na pozycję jest dla nich czymś tak oczywistym jak to, że po nocy przychodzi dzień – ocenia rywala Ireneusz Mazur, który uważa Turków za zespół nieco nieobliczalny. – Są przeciwnikiem, który jest pewną niewiadomą, z którą trzeba się zetknąć. Często bywa tak, że pierwszy set, pierwsze piłki decydują o tym, jaka jest strategia. To jest zespół, który w grach kontrolnych potrafił wygrać z Bułgarią. Toczył bardzo wyrównane pojedynki z Iranem. Jest to ciekawa drużyna. Potrafi nawiązywać równorzędną walkę z rywalami, wydawałoby się, silniejszymi od siebie – kończy ekspert Polsatu Sport.źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved