Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ryszard Bosek: Stawiam na finał

Ryszard Bosek: Stawiam na finał

fot. archiwum

- Odnoszę wrażenie, że nikt nie chce powiedzieć, o co tak naprawdę poszło. Oficjalnie Zbyszek był w słabej formie, a „Igła" przegrał rywalizację z Zatorskim i Wojtaszkiem, ale być może jest jakieś drugie dno - dywaguje na łamach Rzeczpospolitej Ryszard Bosek.

Już dzisiaj polscy siatkarze rozpoczną bój o medal mistrzostw Europy. – Wierzę, że to będzie dla naszych siatkarzy udany turniej. Stawiam na finał z naszym udziałem – odważnie mówi na łamach „Rzeczpospolitej” Ryszard Bosek, który podkreśla, że forma siatkarzy cały czas rośnie. – Sukces w memoriale Huberta Wagnera i forma, jaką zaprezentowali nasi siatkarze, dają ku temu podstawy. Spisywali się znacznie lepiej niż ostatnio.

Były trener reprezentacji Polski nie do końca wierzy w powody odsunięcia od kadry najpierw Krzysztofa Ignaczaka, a później Zbigniewa Bartmana. – Odnoszę wrażenie, że nikt nie chce powiedzieć, o co tak naprawdę poszło. Oficjalnie Zbyszek był w słabej formie, a „Igła” przegrał rywalizację z Pawłem Zatorskim i Damianem Wojtaszkiem, ale być może jest jakieś drugie dno, o którym nie wiem. Trudno jednak zaprzeczyć, że od dłuższego czasu coś się działo, być może stąd te decyzje – tłumaczy.

Do kadry przebojem za to wdarł się młody Grzegorz Bociek, który na Euro ma zastąpić Zbigniewa Bartmana. Czy według Ryszarda Boska 22-latek poradzi sobie w tak ważnym turnieju? – Nie ma doświadczenia, nawet ligowego, to fakt, ale jeśli dostanie wsparcie od kolegów, da sobie radę. To twardy chłopak z mocną psychiką, tytan pracy. A przy tym gigant – ma 209 cm wzrostu i nokautujące uderzenie w ataku i na zagrywce – wychwala Boćka. – Za dwa lata może być ostoją reprezentacji, ale już teraz zdarzają mu się mecze, kiedy nikt nie jest w stanie go zatrzymać – dodaje.Zdaniem Boska faworytem do złota są Rosjanie, co nie może dziwić. – Są najlepsi, choć zdarzają im się wpadki – mówi. – Groźni będą też Włosi, Serbowie i nieobliczalni Francuzi. Ale jak powiedziałem wcześniej – liczę, że to Polacy zagrają z Rosją w finale – z optymizmem kończy mistrz olimpijski z Montrealu.

źródło: inf. własna, rp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved