Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Morze Bałtyk chce grać w I lidze

Morze Bałtyk chce grać w I lidze

fot. archiwum

Coraz więcej drugoligowych klubów zgłasza chęć zajęcia miejsca w I lidze po KS-ie Milicz, który wycofał się z rozgrywek. Kolejną drużyną zainteresowaną walką na pierwszoligowym froncie jest Morze Bałtyk Szczecin.

Mimo że do rozpoczęcia walki w I lidze pozostało już niewiele czasu, wciąż niepełny jest skład pierwszoligowców. Zamieszanie spowodowane jest wycofaniem się z rozgrywek KS-u Milicz. Jego miejsce ma zająć jeden z drugoligowych klubów, który wyrazi taką chęć. Jak na razie zainteresowane grą na zapleczu PlusLigi są między innymi Krispol Września i Caro Rzeczyca. Kolejnym klubem, który zgłosił swój akces, jest Morze Bałtyk Szczecin.

– Od ponad roku intensywnie pracujemy nad tym, aby przywrócić Szczecinowi siatkówkę na najwyższym poziomie. Pod tym względem Pomorze Zachodnie jest „białą plamą” na siatkarskiej mapie Polski. Mamy nadzieję że władze PZPS-u zechcą to uwzględnić i zaproszą nas do rozmów. Naszą ewentualną grę w pierwszej lidze widzimy jako efekt przynajmniej trójstronnego wysiłku – klubu, PZPS-u, szczecińskich władz i przedsiębiorstw, ponieważ wszystkie te podmioty mają w tym jakiś dobrze pojęty interes. Klub zyska na randze, PZPS zagospodaruje zaniedbany marketingowo obszar, miasto zyska kolejnego partnera do racjonalnego wykorzystania powstającej właśnie hali widowiskowo-sportowej, a firmy możliwość dobrej promocji swojego wizerunku – twierdzą zgodnie Jacek Burda i Michał Doliński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved