Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mirosław Przedpełski: Półfinał powinien być

Mirosław Przedpełski: Półfinał powinien być

fot. archiwum

- Drużyna jest przygotowana na tip-top, panuje świetna atmosfera, w takich okolicznościach nie można pękać, trzeba pokazać charakter - twierdzi tuż przed startem mistrzostw Europy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Jeśli chłopaki dadzą ciała w mistrzostwach Europy, radykalnie zmieni się nasz sposób myślenia, podejścia do przyszłorocznego mundialu. Choćby z tego powodu zawieść nie można – mówi prezes PZPS. – Od razu powiem, co dla mnie znaczy zawieść. Nie chcę widzieć u siatkarzy braku wiary w to, co robią. Bo przecież można się potknąć na Euro, ale ważne jest, w jakim stylu. Nie mam zamiaru wywierać na chłopakach i trenerze dodatkowej presji, dlatego mówię od razu – nie będzie sukcesu, nie powiesimy was. Ale dajcie nam walkę do ostatniego momentu. Takich siatkarzy chcą widzieć nasi kibice – dodaje Mirosław Przedpełski.

Szef polskiej siatkówki przyznaje, że oczekiwania wobec naszej reprezentacji są przed mistrzostwami Europy dość spore. – Półfinał powinien być i wcale nie dlatego, że jestem życiowym optymistą. Powinniśmy wygrać grupę, później pewnie wpadniemy znów na Francję. I wierzę, że pojedziemy do Kopenhagi. Jeśli te mistrzostwa skończą się dla nas w Trójmieście, będę mocno zawiedziony – mówi na łamach portalu sport.pl prezes Przedpełski i chwali trenera Anastasiego. – Od dawna uważałem, że to świetny do współpracy partner. Nie nosi głowy wysoko, nie jest zadufany w sobie. Raul Lozano nikogo i niczego nie chciał słuchać, Daniel Castellani szedł zupełnie w drugą stronę, a Andrea zdaje się być idealny ze swoimi cechami. Nie jest też tak, że my mu mówimy, co ma robić, a on się bezkrytycznie zgadza. To nie tak, jest między nami dyskusja. Nie ma przecież trenera nieomylnego i Anastasi w swoim podejściu to udowadnia, nie chce wyjść na wszechwiedzącego. Tak wierzę w drużynę i Anastasiego, że nawet nie zastanawiam się, co się stanie, jeśli się nie uda. Oczywiście, nie będzie można przejść nad niepowodzeniem do porządku dziennego, ale dyskutować o takich scenariuszach nie chcę – dodaje.

Cały wywiad Przemysława Iwańczyka w serwisie sport.pl 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved