Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Szeluchina: Holenderska szkoła jest dla nas zaskoczeniem

Julia Szeluchina: Holenderska szkoła jest dla nas zaskoczeniem

fot. archiwum

- Formy nie da się zamówić, formę się buduje cały czas i trzeba ja utrzymać przez cały sezon. Blok zawsze był mocną stroną naszego zespołu i tak ma zostać - mówi Julia Szeluchina o dotychczasowych przygotowaniach Atomu Trefla Sopot do rozgrywek ORLEN Ligi.

Siatkarki mistrzyń Polski nowy sezon ORLEN Ligi rozpoczną w sobotę, 5 października, meczem wyjazdowym w Policach. W sparingach zespół Atomu Trefla spisuje się jak na razie całkiem nieźle, chociaż nie zawsze mógł wystąpić w najsilniejszym składzie. – Trudno powiedzieć co trzeba poprawić w grze na podstawie sparingów w tak okrojonym składzie. Na treningach dużo pracowaliśmy nad poszczególnymi elementami: blok, obrona, wystawa itd. i to przełożyliśmy na mecze sparingowe – mówi środkowa sopockiego zespołu, Julia Szeluchina.

Od tego sezonu zespół Atomu Trefla Sopot prowadzony jest przez holenderskiego szkoleniowca. Teun Buijs zastąpił na ławce trenerskiej mistrzyń Polski Adama Grabowskiego.Od samego początku wiedziałam, że pracujący w Niemczech trener będzie zwracał uwagę na szczegóły. Holenderska szkoła siatkówki jest dla nas ogromnym zaskoczeniem – przyznaje Szeluchina. – Jeśli chodzi o wizję trenera, bardzo różni się od rosyjskiej i polskiej szkoły siatkówki, do których jestem przyzwyczajona. Mimo wszystko nie sugeruję, że jest to zły system. Osobiście jestem otwarta na tego rodzaju zmiany. Poczekajmy na wyniki nauki nowego systemu – dodaje.

W dotychczasowych meczach towarzyskich sopocianki imponowały grą blokiem. Być może ten element będzie decydujący w czasie najbliższych spotkań, a stawką jednego z nich będzie Superpuchar Polski. – Formy nie da się zamówić, formę się buduje cały czas i trzeba ja utrzymać przez cały sezon. Blok zawsze był mocną stroną naszego zespołu i tak ma zostać – mówi Julia Szeluchina.źródło: atomtrefl.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved