Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ile zarobią siatkarze za ME?

Ile zarobią siatkarze za ME?

fot. archiwum

800 tysięcy złotych - to premia przeznaczona przez PZPS za złoty medal ME. Tradycyjnie już Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) nie przewidziała premii pieniężnych dla żadnego z uczestników polsko-duńskiego Euro.

Jeszcze większe pieniądze polscy siatkarze mogli zarobić za medal igrzysk olimpijskich i tegorocznej Ligi Światowej. – Za sukces w Londynie przewidzieliśmy naprawdę imponujące premie. Niestety nasza drużyna nie podniosła ich z parkietu – mówi wiceprezes PZPS Artur Popko.

Teraz za złoty medal ME na siatkarzy czeka 800 tysięcy złotych do podziału. Nieco mniej PZPS przewidział za srebro – 650 tysięcy. W przypadku brązowego medalu polska reprezentacja zgarnie pół miliona. Zajęcie miejsca tuż za podium nie będzie premiowane.

Co ciekawe, CEV nie wypłaci żadnych premii. Stało się to już jednak tradycją. – Dziwi nas ta sytuacja, bo CEV pozyskał możnych sponsorów na mistrzostwa Europy. Trudno zrozumieć, czemu nie ufundował żadnych nagród. Taką politykę CEV prowadzi od lat. Próbujemy ją zmieniać, ale nie jest łatwo – mówi Popko.Na nagrody dla polskich kadrowiczów zrzucą się dwaj sponsorzy kadry – Polkomtel oraz Orlen, ale nie wykluczone, że w razie spektakularnego sukcesu biało-czerwonych pula nagród wzrośnie. Tak było cztery lata temu, kiedy to po zdobyciu złotego medalu PZPS oprócz obiecanych 500 tysięcy dorzucił do puli jeszcze… milion.

Za ewentualne złoto dobrze zarobi również Andrea Anastasi, który w razie sukcesu ma dostać trzykrotność miesięcznej pensji. Polscy siatkarze mają więc o co grać, ale oprócz pieniędzy do wygrania jest coś więcej – chwała i wdzięczność polskich kibiców, którzy, jak wiemy, są najlepsi na świecie.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved