Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Astra Nowa Sól przed debiutem w II lidze

Astra Nowa Sól przed debiutem w II lidze

fot. archiwum

W Astrze Nowa Sól doszło do kilku zmian kadrowych. Drużynę udało się wzmocnić zawodnikami ogranymi na II-ligowym froncie. W sparingach nowosolscy siatkarze nie doznali jeszcze goryczy porażki. Czy w lidze też będą czarnym koniem?

W międzysezonowej przerwie w drużynie beniaminka II ligi nie doszło do rewolucji kadrowej, choć zasiliło ją kilku zawodników, którzy w poprzednich sezonach stanowili o sile innych drugoligowych ekip. Z Sobieskiego Żagań do Astry przenieśli się Wojciech Lis i Konrad Grześkowiak. W nowosolskim zespole znalazło się też miejsce chociażby dla Piotra Gałki, który w minionych rozgrywkach bronił barw AZS-u Zielona Góra. – Zbudowaliśmy skład, który może napawać optymizmem, bo czterech chłopaków wcześniej grało w podstawowych szóstkach innych drużyn – skomentował Zdzisław Rola.

W okresie przygotowawczym lubuski zespół rozegrał kilka meczów towarzyskich z Orionem Sulechów, AZS-em Zielona Góra, Orłem Międzyrzecz, Sobieskim Żagań i Chrobrym Głogów. – Ze wszystkimi rywalami sobie poradziliśmy, ale wiadomo, że sparing i mecze to są dwa różne światy – skomentował sternik nowosolskiej siatkówki. Już jutro Astra uda się do Międzyrzecza, gdzie zmierzy się z miejscowym Orłem i Orionem Sulechów. Z kolei w niedzielę zagra w turnieju w Sulęcinie z udziałem Orła oraz AZS-u UAM Poznań.

W debiutanckim sezonie w II lidze Astra nie ma mocarstwowych ambicji. Jej zadaniem będzie ogranie się na tym poziomie rozgrywkowym oraz sprawienie kilku niespodzianek. – Naszym podstawowym celem będzie utrzymanie się w II lidze. Pierwszy raz zagramy na tym szczeblu rozgrywkowym, nie mamy wielkiego doświadczenia, dlatego ostrożnie podchodzimy do sezonu – podkreślił Rola. – Oczywiście w każdym meczu będziemy grali o zwycięstwo. Wielkim sukcesem byłoby dla nas znalezienie się w pierwszej czwórce. Chcielibyśmy być czarnym koniem, ale tak naprawdę już pierwsze mecze wszystko zweryfikują – dodał. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved