Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Włodarczyk: Musiałem to uszanować

Wojciech Włodarczyk: Musiałem to uszanować

fot. Joanna Skólimowska

Wojciech Włodarczyk, przyjmujący PGE Skry, zagrzał w kadrze narodowej miejsce na długo, ale ostatecznie nie pojechał na mistrzostwa Europy. - Mam nadzieję, że nie był to mój ostatni epizod w reprezentacji Polski - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Byłeś o krok od wyjazdu na mistrzostwa Europy, jednak ostatecznie nie znalazłeś się w składzie. Co czułeś w pierwszych chwilach, gdy Andrea Anastasi poinformował cię o tym?

Wojciech Włodarczyk: – Na pewno nie było wesoło. Trener podjął taką decyzję i jeśli postanowił, że tych czternastu zawodników będzie potrzebował podczas mistrzostw Europy, to musiałem to uszanować. Cieszę się, że mogłem tyle czasu spędzić z pierwszą reprezentacją i mam nadzieję, że nie był to mój ostatni epizod w reprezentacji Polski.

Trener podziękował ci, ale też pochwalił, wskazał na postępy, jakie zrobiłeś. Ty sam widzisz również ten progres?Jeśli chodzi o progres, to czuję, że kilka elementów udało mi się poprawić. Przy okazji też zostały obnażone wszystkie moje braki, co też uznaję za pozytyw, bo wiem, nad czym pracować podczas najbliższych sezonów.

Jak byś w ogóle podsumował cały ten okres pobytu „na kadrze”?

Jak najbardziej na plus. Dowiedziałem się jak wygląda praca z trenerami ze światowej czołówki i na pewno z tym doświadczeniem będzie mi łatwiej w Bełchatowie. Było to dla mnie bardzo dobre przetarcie przed dołączeniem do drużyny PGE Skry i już wiem mniej więcej, czego spodziewać się po poziomie ligi.

Teraz możesz dołączyć do swojej drużyny – PGE Skry. Od razu przystępujesz do treningów czy może od Miguela Falaski dostałeś jakieś wolne?

Już we wtorek dołączyłem do zespołu. Razem z fizjoterapeutami staramy się wyleczyć do końca moją kostkę, żeby jak najszybciej dołączyć do treningów wspólnie z zespołem.

Jako osoba „od wewnątrz” wiesz na pewno, z jakimi nastrojami, z jakimi celami chłopaki udadzą się do Gdańska…

Zawodnicy i trenerzy deklarują, że walczą o bilety do Kopenhagi i według mnie nie są to słowa bezpodstawne. Widać było już w memoriale w Płocku, że gra zaczęła się lepiej układać, a myślę, że na mistrzostwa chłopaki będą już w najwyższej formie, więc można spodziewać się dobrych wyników.

Rozmawiała: Danuta Rękawica (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved