Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W której lidze zagra Caro Rzeczyca?

W której lidze zagra Caro Rzeczyca?

fot. archiwum

Siatkarze Caro Rzeczyca przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Jednak na razie nie wiadomo, w której lidze zagrają. Po wycofaniu się z I ligi KS-u Milicz siatkarze z Rzeczycy zgłosili swój akces do gry na tym szczeblu rozgrywkowym.

W międzysezonowej przerwie w Caro Rzeczyca nie doszło do rewolucji kadrowej. Z zespołu odeszło jedynie czterech zawodników. Przemysław Toma i Kamil Makuch zasilili szeregi Lechii Tomaszów Mazowiecki, natomiast Damian Wojtasik i Michał Makowski trafili do beniaminka I ligi, KS-u Milicz. Jednak klub ten wycofał się z rozgrywek, a siatkarze zostali na przysłowiowym lodzie. – Damian doskonale zdawał sobie sprawę, że powinien występować na libero, a my nie będziemy grali na dwóch libero. Michał Koryciński w poprzednim sezonie bardzo dobrze sobie radził, mimo że była to dla niego nowa pozycja – powiedział Jarosław Sobczyński. Nie wiem, jakie plany ma teraz Michał. Możliwe, że wróci do nas, ale nie chciałbym tego przesądzać, bo od kilku tygodni rozmawiam też z Mateuszem Gorzewskim, aby nas zasilił – dodał szkoleniowiec rzeczyckiej drużyny.

Zespół z Rzeczycy zasilił Bartłomiej Latocha, który w poprzednim sezonie był podstawowym atakującym BBTS-u Bielsko-Biała. W drużynie znalazło się także miejsce dla Łukasza Staniewskiego. Zawodnik ten w minionych rozgrywkach bronił barw STS-u Skarżysko-Kamienna. Z kolei AKS Łódź na Caro zamienił Sebastian Sobczak. Poza tym Radosław Kiraga został przesunięty z ataku na przyjęcie.

Podopieczni trenera Sobczyńskiego rozegrali na razie tylko jedno spotkanie sparingowe z SMS-em Spała. Ulegli w nim rywalom 1:3. – Było to nasze pierwsze spotkanie kontrolne. Mimo porażki jestem zadowolony z postawy zawodników i z ich zaangażowania – skomentował szkoleniowiec. W najbliższy weekend siatkarzy z Rzeczycy czeka rewanżowy dwumecz ze spalską młodzieżą. Natomiast pod koniec września wezmą oni udział w turnieju w Świdniku, w którym oprócz gospodarzy weźmie także udział KPS Siedlce oraz drużyna z Białorusi.Jednak nie wiadomo jeszcze, na jakim poziomie rozgrywek zagra Caro. Pierwotnie powinno występować w II lidze, ale zgłosiło chęć rywalizacji w I lidze. Wiadomo również, że walką w I lidze zainteresowany jest też Krispol Września. Decyzję o tym, która ekipa zasili szeregi pierwszoligowców, podejmie PZPS w najbliższy poniedziałek. – Złożyliśmy akces do gry w I lidze, ale nie wiemy, jak tę sprawę rozstrzygnie PZPS. Jeśli chodzi o sprawy organizacyjno-finansowe, to jesteśmy przygotowani na grę w I lidze. Mimo że gmina liczy tylko 5 tysięcy ludzi, na każdym meczu jest 500 osób, więc uważam, że jak na I ligę to niezła średnia – podsumował Sobczyński. – Ale jak dowiedziałem się, że Norwid Częstochowa, który ledwo utrzymał się w II lidze, chce teraz startować w I, to trochę nieciekawie. Moim zdaniem powinny być brane pod uwagę drużyny, które w poprzednim sezonie do samego końca walczyły o awans – dodał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved