Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tijana Malesević wróci do PTPS-u Piła?

Tijana Malesević wróci do PTPS-u Piła?

fot. archiwum

Serbska siatkarka Tijana Malesević opuściła PTPS Piła po zakończeniu poprzedniego sezonu. Pilski klub wszedł w związku z tym w spór z jej szwajcarskim klubem. Bez skutku. Teraz Serbka może jednak wrócić do Piły.

Siatkarka z Serbii z powodzeniem grała w Pile w sezonie 2012/2013. Podpisała wtedy dwuletni kontrakt z PTPS-em, który jednak został zerwany. Jej klub Volero Zurich ze Szwajcarii, który ją wypożyczył do Polski, wezwał ją z powrotem. Mówiło się o tym, że są dla Serbki intratniejsze propozycje z ligi rosyjskiej. Do tej pory jednak Tijana Malesević nie znalazła nowego klubu. Wzięła udział w niedawnych mistrzostwach Europy w Niemczech i Szwajcarii. Pytana tam o przyszłość mówiła, że nie wie jeszcze, gdzie będzie grała.

Po zerwaniu dwuletniego kontraktu przez Volero Zurich sprawa trafiła do CEV. Szwajcarski klub musi wypłacić odszkodowanie. To kilkanaście tysięcy euro.

Do zeszłego tygodnia wydawało się, że sprawa w ten sposób się zakończy. Nastąpił jednak zwrot. – Skoro Tijana Malesević nie znalazła żadnego nowego klubu, a my byliśmy z niej zadowoleni i jesteśmy zainteresowani pozyskaniem jej na kolejny sezon, złożyłem Szwajcarom nową propozycję – mówi prezes PTPS-u Piła. – Odstąpimy od kary umownej i sporu w CEV, a Serbka mogłaby w najbliższym sezonie grać u nas – dodaje. Decyzja należy do Volero Zurich.Autor: Radosław Nawrot, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved