Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Robert Kupisz: Nie mamy ciśnienia, aby awansować do I ligi

Robert Kupisz: Nie mamy ciśnienia, aby awansować do I ligi

fot. archiwum

- Planem minimum jest uplasowanie się w czołowej czwórce. Oczywiście, jeśli pojawi się szansa gry w barażach o I ligę, to nie odpuścimy. Aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że są zespoły silniejsze od nas - mówi trener Nike Węgrów, Robert Kupisz.

Trwają przygotowania siatkarek Nike Węgrów do zbliżających się wielkimi krokami drugoligowych rozgrywek. Podopieczne trenera Kupisza wzięły udział ostatnio w dwóch turniejach towarzyskich. Najpierw na własnym parkiecie uplasowały się na drugim miejscu, ulegając Jokerowi Świecie. Taką samą pozycję zajęły w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka. – Drobne urazy pokrzyżowały nam troszkę przygotowania, a w związku z tym nie we wszystkich meczach miałem wszystkie zawodniczki do dyspozycji, ale ogólnie jestem zadowolony z pracy dziewczyn. Na pewno zaprocentuje ona w trakcie sezonu – skomentował szkoleniowiec Nike Węgrów, Robert Kupisz.

Mimo że beniaminek II ligi dokonał znaczących wzmocnień, to trener realnie stąpa po ziemi i uważa, że sukcesem drużyny będzie znalezienie się w czołowej czwórce. – Chcemy grać o jak najwyższe cele, ale planem minimum jest uplasowanie się w czołowej czwórce. Oczywiście, jeśli pojawi się szansa gry w barażach o I ligę, to na pewno nie odpuścimy. Aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że są zespoły silniejsze od nas pod względem kadrowym, organizacyjnym i finansowym – zaznaczył Kupisz. – My nie mamy w tym sezonie ciśnienia, aby awansować do I ligi. Chcemy rozegrać spokojny sezon, zgrać skład, poprawić się organizacyjnie i finansowo i być może w przyszłych rozgrywkach spróbujemy postawić sobie wyższe cele – dodał.

Kluczem do osiągnięcia dobrego wyniku ma być mieszanka rutyny z młodością. – Mamy w zespole młode zawodniczki, które mają duże umiejętności, ale brakuje im jeszcze doświadczenia, ale również takie, które zjadły już zęby na siatkówce, a mają jeszcze zdrowie, aby grać w II lidze. Zobaczymy, czy uda się odnaleźć nić porozumienia pomiędzy młodymi i doświadczonymi siatkarkami. Jeśli tak, to już w tym sezonie możemy być ciekawym zespołem. Choć na pewno naszym atutem nie będzie zgranie, bo większość drużyny stanowią nowe zawodniczki – podkreślił opiekun węgrowianek.Zdaniem szkoleniowca Nike w trzeciej grupie w walce o czołowe lokaty powinny liczyć się ekipy z Łodzi, Warszawy i Poznania. – ŁKS będzie głównym pretendentem do zdobycia pierwszego miejsca w naszej grupie. Ciekawy będzie też AWF Warszawa, który zgromadził wartościowy skład, choć atutem tego zespołu też nie będzie zgranie. Dla mnie niewiadomą będzie Energetyk Poznań. Nie widziałem w akcji tego zespołu, ale wiem, że zbudował perspektywiczny skład, więc może stanowić również o sile naszej grupy – zakończył Kupisz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved