Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Papke: Na chłopakach ciąży duża presja

Paweł Papke: Na chłopakach ciąży duża presja

fot. archiwum

- Gramy u siebie, a to zawsze dodaje skrzydeł. Jestem pewien, że w polskiej części turnieju chłopaki nie zawiodą i awansują do strefy medalowej. Wszyscy tego od nich oczekują - mówi były reprezentant Polski, Paweł Papke.

Ani igrzyska olimpijskie, ani tegoroczna edycja Ligi Światowej nie były udane dla polskich siatkarzy. W dodatku przegrali oni trzy ostatnie sparingi z Serbami, a to nie wróżyło dobrze przed mistrzostwami Europy. Jednak stosunkowo dobry występ na memoriale Huberta Wagnera spowodował, że nastroje wokół kadry się poprawiły. – Oglądałem wszystkie trzy mecze. Wyglądały one dobrze. Trzeba pamiętać, że w spotkaniu z Rosją nie wystąpił Bartek Kurek. Myślę, że gdyby on grał, to nie przegralibyśmy 1:3, a pojedynek skończyłby się w tie-breaku. Mecze te napawają optymizmem oraz wiarą w to, że ten zespół znowu może grać o medale mistrzostw Europy – powiedział Paweł Papke. Widać, że chłopaki są skonsolidowani, trener troszkę przewietrzył szatnię, a zawodnicy wiedzą, o co grają. Jeśli nie będzie medalu, to będzie to trzeci z rzędu turniej bez sukcesu. Każdy sportowiec czy trener w każdym turnieju musi potwierdzać swoje umiejętności i wcześniej wypracowaną pozycję. Jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że na chłopakach ciąży duża presja. Grają oni o swoją pozycję w reprezentacji, a Anastasi o to, aby nadal być trenerem kadry – dodał wielokrotny reprezentant Polski.

Wielu siatkarskich ekspertów podkreśla, że Polska jest jednym z faworytów do medali. Zdaniem obecnego posła w osiągnięciu tego celu może pomóc polska publiczność. – Gramy u siebie, a to zawsze dodaje skrzydeł. Jestem pewien, że w polskiej części turnieju chłopaki nie zawiodą i awansują do strefy medalowej. Wszyscy tego od nich oczekują – zaznaczył Papke. – Grupa nie jest najsilniejsza, więc awans z pierwszego miejsca jest bardzo realny – dodał.

Grupowymi rywalami biało-czerwonych będą Turcy, Słowacy i Francuzi. Szczególnie z tą ostatnią drużyną podopieczni trenera Anastasiego mają rachunki do wyrównania. – Chłopaki pamiętają ostatnie dwie minimalne porażki w tie-breakach. To one zamknęły im drogę do turnieju finałowego Ligi Światowej, także teraz na pewno będą chcieli zrewanżować się Francuzom. Możemy mieć z nimi trochę kłopotów, ale obstawiam nasze zwycięstwo 3:1 – skomentował były reprezentant naszego kraju. – Turcy i Słowacy prezentują przyzwoity poziom, natomiast nie powinniśmy obawiać się tego typu przeciwników. Jeśli marzymy o medalach, to pojedynki te powinniśmy wygrać w bardzo przekonywujący sposób – dodał.Schody dla Polaków mogą zacząć się w ćwierćfinale, bowiem na tym etapie turnieju mogą oni zmierzyć się z nieobliczalnymi Bułgarami. – Możemy trafić na Bułgarów, ale także na Niemców czy Czechów. Rywalizacja w barażach może się różnie potoczyć – podkreślił Papke. – Bułgarzy ostatnio popsuli nam humory dwoma zwycięstwami nad nami, ale jest to drużyna jak najbardziej w naszym zasięgu. Jednak trzeba pamiętać, że w swoim składzie ma Sokołowa. Jeśli ten zawodnik ma swój dzień, to Bułgaria może wygrać z każdym przeciwnikiem na świecie – dodał.

W tym sezonie Anastasi już dwukrotnie dokonał zaskakujących wyborów. O ile rezygnację z Krzysztofa Ignaczaka można tłumaczyć zmianą pokoleniową, o tyle brak w czternastce Zbigniewa Bartmana dla niektórych może być zaskoczeniem. – Zbyszek ostatnio nie prezentował najwyższej formy. W Lidze Światowej nie pokazał się z dobrej strony, więc trener uznał, że Jarosz i Bociek dadzą sobie radę. To są wybory trenera Anastasiego. Nam pozostaje się z nimi pogodzić – skomentował były reprezentant Polski. – Kuba jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Myślę, że to on będzie podstawowym atakującym. Aczkolwiek Bociek może dać dobre zmiany, zdobyć kilka punktów w zagrywce i ataku – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved