Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Michał Filip: To dla nas duży bagaż doświadczeń

Michał Filip: To dla nas duży bagaż doświadczeń

fot. archiwum

W pierwszych sparingach trener Resovii Rzeszów, Andrzej Kowal, pod nieobecność reprezentantów kraju desygnował do gry siatkarzy z Młodej Ligi: Szymona Pałkę, Michała Filipa, Michała Kędzierskiego, Darka Jakubka, Michała Szalachę i Mateusza Masłowskiego.

O swoich spostrzeżeniach z udziału w treningach z drużyną mistrza Polski opowiada Michał Filip (rocznik 1994), który grał w Młodej Lidze przez ostatnie dwa sezony na pozycji przyjmującego, zdobywając brązowy medal w sezonie 2011/2012.

Fakt, nie spodziewałem się tego – mówi zawodnik. – To było moim marzeniem od samego początku, odkąd tylko zacząłem trenować siatkówkę, żeby trenować z tymi ludźmi właśnie w tej hali. To prawda, że sezon Młodej Ligi nie poszedł po naszej myśli. Myślę jednak, że osiągnięte przez nas czwarte miejsce jest wysokie, co wcale nie jest aż takie złe, patrząc przez pryzmat tego, iż jesteśmy w tym momencie wiekowo najmłodszym zespołem w całej Młodej Lidze.

Jak porównałbyś treningi z zespołem Młodej Ligi i obecne – prowadzone przez trenera Andrzeja Kowala i cały sztab Resovii?Michał Filip: Zdecydowanie się różnią. Może nie jest ciężej, ale jest zdecydowanie inaczej niż na treningach Młodej Ligi czy też juniorów. Dodatkowo na chwilę obecną trwają przygotowania do nowego sezonu, więc pracujemy intensywniej niż w jego trakcie. Najważniejsze jednak jest to, by dawać z siebie wszystko i starać się iść cały czas do przodu.

Na treningach widać, że Andrzej Kowal potrafi być naprawdę surowym trenerem…

Tak, czasami zdarza się, że mamy bardzo intensywny trening, lecz trzeba cały czas walczyć. Im więcej potu i wysiłku włożymy w treningi teraz, tym lepiej będziemy przygotowani na nadchodzący sezon.

Zespół przygotowuje się bez kilku kluczowych graczy. Jak przebiegają przygotowania w takim składzie osobowym?

Spora część drużyny jest w tej chwili nieobecna, jednak dzięki temu też my – młodsi – możemy pokazać, na co nas stać i zasygnalizować, jak wiele możemy się nauczyć, gdy dołączamy do treningów z tymi bardziej doświadczonymi zawodnikami. To dla nas duży bagaż doświadczeń.

Jak w twojej ocenie idą przygotowania Asseco Resovii do nowego sezonu? Co z twoim zdrowiem?

Moja kontuzja kolana na szczęście już minęła. A co do przygotowań, to wiem, że są zupełnie inne niż w zeszłym sezonie. Sztab zespołu kładzie większy nacisk na szybkość niż na siłę. Myślę, że dzięki temu drużyna będzie grać jeszcze lepiej.

Rozmawiała: Marta Stypułkowska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved