Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Janusz Biesiada: Te mistrzostwa mogą być ciekawe

Janusz Biesiada: Te mistrzostwa mogą być ciekawe

fot. archiwum

Już w piątek w Polsce i Danii rozpoczną się mistrzostwa Starego Kontynentu mężczyzn. Janusz Biesiada, były prezes PZPS-u, uważa, że czarnym koniem może być reprezentacja Francji. Z trójkolorowymi Polacy zmierzą się w fazie grupowej.

Odnośnikiem może być Liga Światowa, podczas której bardzo podobał mi się zespół Francji. Jeśli ta drużyna jest dobrze przygotowana do turnieju, to może być groźna – stwierdził Janusz Biesiada na łamach „Dziennika Bałtyckiego”. Według byłego prezesa PZPS-u groźni mogą być również Bułgarzy. – Te mistrzostwa mogą być ciekawe, jeśli zaczną się w nich potykać faworyci – dodał.

W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się z Francuzami, Słowakami i Turkami. Według Janusza Biesiady teoretycznie ci ostatni powinni być najsłabszą ekipą w grupie, zaś Polacy powinni awansować przynajmniej do fazy play-off.

Były szef Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie chce bawić się w prognozowanie, które miejsce zajmą podopieczni Andrei Anastasiego. Powołuje się na niespodzianki z turnieju kobiecego. – Spodziewano się mistrzostwa Serbii, a wygrała Rosja. Turcja i Włochy spisały się słabo. Polki skompromitowały się, zajmując 11. miejsce.*Rozmawiał Rafał Rusiecki
Więcej w serwisie dziennikbaltycki.pl

źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved