Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Heike Beier: Od razu polubiłam dziewczyny i trenerów

Heike Beier: Od razu polubiłam dziewczyny i trenerów

fot. volleyball.de

Siatkarki reprezentacji Niemiec zdobyły na mistrzostwach Europy srebrne medale. Turniej już się zakończył i zawodniczki rozjechały się do klubów. Heike Beier dołączyła do BKS-u Bielsko-Biała. - Jestem usatysfakcjonowana tym, co zobaczyłam - przyznała.

Jak to się stało, że wybrałaś siatkówkę?

Heike Beier:Wszystko zaczęło się od kreskówki „Mila Superstar”, w której główna bohaterka grała w siatkówkę (śmiech). Ja też tak chciałam. Poprosiłam rodziców, by zapisali mnie do klubu, żebym mogła się nauczyć grać w siatkówkę. Tak też się stało. A teraz, w niedzielę, zagramy w turnieju z moim byłym klubem z Drezna. Bardzo się cieszę, że ich zobaczę i będę mogła się z nimi spotkać (śmiech).

Dlaczego wybrałaś ofertę BKS-u Aluprof? Co wiesz o bialskim klubie?Przed poprzednim sezonem miałam także ofertę z BKS-u Aluprof. Wtedy zdecydowałam się zostać we Włoszech. Bardzo lubię Italię, ale tam sytuacja jest coraz trudniejsza. Lubię też Polskę, bo byłam tu na zgrupowaniach i obozach sportowych. Zawsze mi się podobało, zawsze było fajnie i dobrze się tu czułam. BKS to klub z ogromną tradycją i wielkimi sukcesami. To też klub stabilny, np. finansowo, a to też przecież ważne.

Jesteś po pierwszym treningu z nowym zespołem, co możesz o nim powiedzieć?

Od razu polubiłam dziewczyny i trenerów. Trening też był bardzo dobry. Jestem usatysfakcjonowana tym, co zobaczyłam. Byłam zaskoczona, bo wiele dziewczyn mówi po angielsku. Ja oczywiście będę się uczyć polskiego, chcę tego, ale teraz w pierwszych chwilach ważne jest dla mnie, że mogę się dogadać.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Oj, nie powinnam tego mówić głośno, ale lubię motocykle i lubię na nich jeździć (śmiech). Lubię kontakt z naturą, spacery po lesie, góry. Dlatego myślę, że Bielsko-Biała jest dla mnie idealnym miejscem (śmiech).

Zdobyłaś niedawno srebrny medal mistrzostw Europy. Czy to twój największy sukces w karierze?

Na pewno jeden z największych. Grałam też w Grand Prix w 2009 roku i wtedy zdobyłyśmy trzecie miejsce. To też był ogromny sukces. Teraz jednak moja głowa jest pełna tego, co działo się przez całe te mistrzostwa. Nie mogę uwierzyć, że zdobyłyśmy srebrny medal. Pewnie dopiero za miesiąc lub dwa to do mnie dotrze tak naprawdę.

Jak będziesz wspominać te mistrzostwa?

Chyba najważniejsze było to, że trzymałyśmy się razem. Cały zespół. Atmosfera na boisku i poza nim była wspaniała. Tworzyliśmy ducha zespołu i to pozwoliło nam osiągnąć taki sukces. Właśnie atmosferę w naszej ekipie będę pamiętać najbardziej.

A najważniejszy, najlepszy twój moment w tym turnieju? Półfinał z Belgią?

Na pewno! (śmiech). Po tym meczu byłyśmy pewne, że zdobędziemy medale. Byłyśmy szczęśliwe! Giovanni Guidetti to świetny trener. To były piękne mistrzostwa.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved