Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gyorgy Grozer: Polska ekipa będzie groźniejsza w przyszłym roku

Gyorgy Grozer: Polska ekipa będzie groźniejsza w przyszłym roku

fot. archiwum

Reprezentacja Niemiec swoje spotkania grupowe rozegra w Gdyni. Ich przeciwnikami tam będą m.in. Rosjanie. - Oni są bardzo silni, lecz moim zdaniem każdy może ich dopaść - mówi odważnie armata niemieckiej ekipy, Gyorgy Grozer.

Niemcy mogą trafić na polską reprezentację w ćwierćfinałach mistrzostw Europy. Jak mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Grozer, kadra narodowa biało-czerwonych będzie mocna, ale… nie teraz. Wskazuje też na presję, jaka spoczywa na podopiecznych Andrei Anastasiego i na samym szkoleniowcu. – Moim zdaniem będzie groźniejsza w przyszłym roku, gdy we Włoszech do formy dojdzie Bartosz Kurek, kontuzje nie będą trapić Michała Winiarskiego, a młodzi nabiorą trochę doświadczenia. Oczywiście macie bardzo mocną ekipę, lecz wywierana jest na nią największa presja na świecie. Powstała ona po złocie Ligi Światowej, gdy faktycznie byliście najlepsi – tłumaczy swoją opinię Niemiec. – Kibice w Polsce powinni wziąć głęboki oddech, dać trochę czasu temu zespołowi. Zmiany nie zawsze pomagają, potrzeba chwili, by wszystko się ustabilizowało. A ja wiem, jak kibice w Polsce kochają siatkówkę i obłędnie chcą sukcesów – dodaje.

Już w pierwszym spotkaniu w mistrzostwach Europy reprezentację naszych zachodnich sąsiadów czeka nie lada zadanie. Zmierzą się bowiem z mistrzami olimpijskimi, którzy nie ukrywają, że chcą wrócić do kraju ze złotymi medalami. Wygrane spotkanie z Rosjanami może otworzyć im drogę do awansu dalej. – Oni są bardzo silni, lecz moim zdaniem każdy może ich dopaść – uważa Gyorgy Grozer.

Cała rozmowa Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved