Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Elblążanka we władzach europejskiej siatkówki

Elblążanka we władzach europejskiej siatkówki

fot. archiwum

W środę wieczorem w Elblągu, z okazji mistrzostw Europy w piłce siatkowej na siedząco drużyn niepełnosprawnych, odbyły się wybory do władz Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych (ECVD).

W 6-osobowym zarządzie federacji (ECVD) znalazła się wiceprezes Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg Danuta Kowalewska, która pełnić będzie jako pierwsza Polka funkcję sekretarza generalnego, zastępując na tym stanowisku Marie-Therese Scholten (Holandia). Prezydentem federacji ponownie został Toralv Thorkildsen (Norwegia).

Nowe władze federacji, dyrektora technicznego światowej federacji Denisa Le Breuillego (Anglia), a także zarząd Ataku gościł prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Organizatorzy tego turnieju z Ataku oraz włodarze miasta jak do tej pory stoją na wysokości zadania – stwierdził prezydent Toralv Thorkildsen. – Impreza nie tylko pod względem sportowym, ale także organizacyjnym stoi na wysokim poziomie.Wiadomo już, że w przyszłorocznych mistrzostwach świata w siatkówce na siedząco, które odbędą się w Elblągu, wystartuje 16 drużyn męskich oraz 12 żeńskich. Zapewniony udział mają dwie drużyny polskie oraz po cztery najlepsze zespoły z ostatniej paraolimpiady w Londynie w 2012 r.

źródło: Dziennik Elbląski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved