Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andriej Woronkow: Wygra ten, kto będzie skoncentrowany

Andriej Woronkow: Wygra ten, kto będzie skoncentrowany

fot. FIVB

W Gdyni rywalizować będą zespoły z Czech, Bułgarii, Rosji oraz Niemiec. Trenerzy ekip zgodnie twierdzą, że faworytami są Rosjanie. - Pozostaje nam nadzieja, że Bułgarzy i Rosjanie nie będą grali na swoim wysokim poziomie - przyznał trener Niemców Vital Heynen.

Rosjanie długo oczekiwali startu mistrzostw Europy. Za sobą mają solidne przygotowania w postaci meczów towarzyskich ze Słowacją, Iranem oraz innymi zespołami na memoriale Wagnera. – Długo czekaliśmy na te mecze, wszyscy wiemy, że przed nami ciężkie pojedynki, ale każdy z nas jest gotowy poświęcić się w stu procentach – powiedział kapitan Sbornej Siergiej Makarow. Makarowowi wtórował trener Andriej Woronkow, który stwierdził, że każdy postawiony sobie cel Rosjanie będą krok po kroku realizować. – Najważniejsze to nie popełniać tych błędów, które nam się zdarzały we wcześniejszych meczach, w Lidze Światowej. Sportowa złość pomoże nam realizować cele, a wygra ten, kto będzie najbardziej skoncentrowany – zaznaczył trener Sbornej. Woronkow przyznał zarazem, że obecny skład reprezentacji Rosji w porównaniu z tym z igrzysk w Londynie zmienił się w połowie. W składzie na mistrzostwa Europy znalazło się paru debiutantów.

W reprezentacji Niemiec również zadebiutowało kilku nowych zawodników, jak stwierdził trener Niemców Vital Heynen. Zdaniem Belga faworytem mistrzostw jest Rosja. – My i Czesi mamy ciężkie zadanie, dlatego pozostaje nam nadzieja, że Bułgarzy i Rosjanie nie będą grali na swoim wysokim poziomie – oznajmił szkoleniowiec Niemców.

Z gry w Polsce cieszą się Czesi, którzy nie mogą doczekać się zaprezentowania przed polską publicznością. – Cieszymy się, że tutaj jesteśmy. Mamy za sobą ciężkie lato, które było wypełnione treningami i meczami – wyznał kapitan czeskiej reprezentacji Ondrej Hudecek. Przed Czechami trudne zadanie, gdyż ich grupowi rywale zaprezentowali się na igrzyskach, co mówi wiele o poziomie ich gry. Bernard Stewart również w grupie D widzi złotego medalistę mistrzostw Europy. – Jesteśmy outsiderami, nie graliśmy w Lidze Światowej, na igrzyskach olimpijskich, a nasi przeciwnicy poprawili swoją grę – przyznał trener Czechów Bernard Stewart.Todor Aleksiew nie krył radości z gry w Polsce. – Zawsze przyjmuje się nas w Polsce bardzo gościnnie, dziękujemy. Cieszy nas, że mistrzostwa już się zaczynają. Jak inne zespoły, my także ciężko trenowaliśmy przez całe lato – dodał kapitan Bułgarów. Z kolei trener Camillo Placi wierzy w zwycięstwo swoich podopiecznych, gdyż reprezentacja Bułgarii zarówno w tym, jak i w zeszłym roku zanotowała dobre występy w imprezach międzynarodowych. – Ostatnio zajmujemy trzecie i czwarte miejsca, chcemy w końcu wygrać. Mamy bardzo trudną grupę, mecz z każdym przeciwnikiem będzie ciężki – zakończył Placi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved