Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trzy polskie muszkieterki zagrają w Ostrawie

Trzy polskie muszkieterki zagrają w Ostrawie

fot. archiwum

Ostrawa to jeden z największych czeskich ośrodków przemysłowych. W mieście znajduje się siedziba grającego od lat w ekstraklasie TJ Mittala. Od tego sezonu w zespole występować będą aż trzy Polki występujące ostatnio na zapleczu ORLEN Ligi.

Jakiś czas temu na łamach Strefy Siatkówki informowaliśmy, że czeski kierunek obrały dwie byłe aleksandrowianki. Po tym, jak z seniorskiej siatkówki wycofała się Jedynka Aleksandrów Łódzki, a kilka pozostałych zespołów I ligi kobiet nie do końca było pewnych czy przystąpi do rozgrywek, Karolina Michalkiewicz i Aleksandra Przepiórka wzięły sprawy w swoje ręce, podpisując kontrakty z TJ Mittalem Ostrawa. Okazuje się, że tuż przy granicy z Polską występować będzie jeszcze jedna Polka. Mowa o Agnieszce Starzyk-Bonach, która pochodzi z oddalonego o 30 km od Ostrawy Wodzisławia Śląskiego.

Starzyk-Bonach to trzykrotna akademicka mistrzyni Polski. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała pod okiem Andrzeja Brzezinki w MKS-ie Wodzisław Śląski, skąd przeniosła się do AZS-u Politechniki Częstochowskiej, a następnie Sokoła Chorzów, MMKS-u Dąbrowa Górnicza i Gwardii Wrocław. 28-letnia przyjmująca ma za sobą również przygodę z ekstraklasą, broniąc barw AZS-u Białystok i TPS-u Rumia. Ostatnie dwa sezony spędziła na zapleczu ORLEN Ligi, najpierw w Eliteskach AZS UEK Kraków, a ostatnio w AZS-ie WSBiP KSZO Ostrowiec Św.

Przed dwoma tygodniami siatkarki z Ostrawy brały udział w międzynarodowym turnieju Pszczyna Cup. Agnieszka Starzyk-Bonach wybrana została najlepszą zawodniczką TJ Mittala Ostrawa.



 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved