Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mauro Berruto: Chcemy wygrać grupę

Mauro Berruto: Chcemy wygrać grupę

fot. archiwum

- W tej chwili najmocniejszą psychikę, nastawioną wyłącznie na wygrane, wypracowali Rosjanie - mówi przed mistrzostwami Europy Mauro Berruto. Dodaje jednak, że szanse na medal ma również kilka innych ekip, m.in. Polska i Włochy.

Mauro Berruto, który prowadzi obecnie reprezentację Italii, przyznał, że jego zespół trafił do teoretycznie łatwej grupy. Włosi zmierzą się w pierwszej fazie rozgrywek z Danią, Belgią i Białorusią. – Chcemy wygrać grupę, by bezpośrednio awansować do ćwierćfinału – powiedział na łamach „Przeglądu Sportowego”. – Tak czy inaczej, w najważniejszych imprezach o wszystkim decydują dopiero trzy ostatnie mecze – dodał.

W Rosjanach trener Berruto upatruje głównych faworytów do złota mistrzostw Starego Kontynentu. Według Włocha jeszcze osiem drużyn ma duże szanse na medale ME. – Ja upieram się, że równie duże szanse na medal mają Polska, Serbia, Bułgaria, Niemcy, Francja, Holandia oraz Finlandia. No i Włochy, rzecz jasna!

Szkoleniowiec, który w przeszłości ubiegał się o stanowisko trenera kadry Polski, cieszy się, że jego kariera potoczyła się tak, że obecnie prowadzi zespół Italii. – Rola selekcjonera reprezentacji Włoch jest dla mnie wielkim zaszczytem. W tej chwili marzę tylko o wypełnieniu kontraktu i jak najlepszym zaprezentowaniu się z moją drużyną na igrzyskach w Rio de Janeiro. Potem wszystko może się wydarzyć. Należę do grona osób, które fascynuje ich praca – podkreślił.Mauro Berruto spodziewa się, że jego drużyna zaprezentuje grę na wysokim poziomie. – Nie jesteśmy już drużyną, która może sprawić niespodziankę. Po takich osiągnięciach stanowimy zespół, którego obowiązkiem jest gra na odpowiednio wysokim poziomie. Z jednej strony to ogromne obciążenie, ale z drugiej strony coś, na co ciężko zapracowaliśmy i co było naszym celem – zakończył.

*Rozmawiała Joanna Seliga
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved