Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czesi gotowi na mistrzostwa Europy

Czesi gotowi na mistrzostwa Europy

fot. CEV

Znana jest już czternastka Czechów, którzy wczoraj oficjalnie zakończyli przygotowania do mistrzostw Europy. Bilet do rozgrywek grupy, która swoje mecze rozegra w Gdyni, otrzymał również rozgrywający mistrzów Polski, Lukas Tichacek.

Reprezentacja Czech w fazie grupowej zbliżających się mistrzostw Europy trafiła na bardzo wymagających przeciwników. Lukas Tichacek i spółka znaleźli się w grupie D wraz z siatkarzami Niemiec, Rosji i Bułgarii. Czesi zapowiadają, że tanio skóry nie sprzedadzą, a ich najgroźniejszą bronią ma być serwis oraz skuteczność ataku. Stewart Bernard, holenderski szkoleniowiec, który z kadrą naszych południowych sąsiadów pracuje od roku, szczególnie liczy na etatowych atakujących, Dawida Konecnego oraz Jana Stokra, na których głównie będzie ciążyć siła ataku.

Czesi sezon reprezentacyjny rozpoczęli obiecująco, kończąc rozgrywki Ligi Europejskiej na 3. miejscu. Później przyszedł mały kryzys. Zespół znad Wełtawy przegrał osiem z dziewięciu rozegranych meczów, jednak Stewart Bernard wierzy, że podczas mistrzostw Starego Kontynentu jego zespół wypadnie zdecydowanie lepiej. – Wynik jest sprawą drugorzędną, najważniejszy jest styl – przekonywał Holender w rozmowie z lokalną prasą. – Ostatni mecz z Serbami zagraliśmy na bardzo dobrym poziomie – dodał.

Bernard wie, że wahania formy mogą przydarzyć się w każdej drużynie, dlatego duży nacisk kładzie na odpowiednią koncentrację. – Jeżeli nie będziemy popełniali prostych błędów, skupimy się na sobie, to możemy osiągnąć swój cel – mówi trener. – Przez cały okres przygotowań ciężko trenowaliśmy, mamy też siatkarzy na wysokim poziomie, którzy tworzą monolit, jeden zespół – zakończył. Stewart Bernard do Gdyni zabiera 14 zawodników, wśród których znalazł się rozgrywający Resovii Rzeszów, Lukas Tichacek.Reprezentacja Czechów na mistrzostwa Europy:
rozgrywający:
Lukas Tichacek, Ondrej Boula
środkowi:
Ales Holubec, Jirí Kral, Tomas Siroky
przyjmujący:
Kamil Baranek, Adam Bartos, Ondrej Hudecek, Tomas Hysky
atakujący:
Jan Stokr, David Konecny, Michal Finger
libero:
David Juracka, Vaclav Kopacek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved