Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andriej Woronkow: Nie mówimy głośno, że jedziemy po medal

Andriej Woronkow: Nie mówimy głośno, że jedziemy po medal

fot. FIVB

Reprezentacja Rosji przed wylotem do Gdyni sparowała w Bratysławie ze Słowakami. Andriej Woronkow, trener Sbornej, po ostatnich sprawdzianach przed startującymi w piątek mistrzostwami Europy nie krył zadowolenia z dyspozycji swoich podopiecznych.

Dwumecz ze Słowakami zakończył przygotowania rosyjskich siatkarzy przed rozpoczynającymi się za kilkanaście godzin mistrzostwami Europy. Po ostatnim, wygranym 3:0 meczu Andriej Woronkow tryskał doskonałym humorem. – Jestem z tego meczu niezwykle zadowolony. Na Słowacji siatkówka nie jest aż tak popularna jak hokej czy piłka nożna, a i tak hala była wypełniona po brzegi. Kibice stworzyli w niej doskonałą atmosferę – komplementował trener reprezentacji Rosji, który nie szczędził pochlebstw pod adresem rywali. – Słowacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Byli skoncentrowani, nieźle radzili sobie w ataku, mając jedynie problem z naszą zagrywką – tłumaczył Woronkow. – To dobry zespół, a sparingi z nim tuż przed mistrzostwami Starego Kontynentu przyniosły nam wymierny skutek. Nie żałujemy, że przyjechaliśmy do Bratysławy – mówił.

Rosjanie po raz ostatni po mistrzowski tytuł na kontynencie sięgnęli w 1991 r. Mimo że na igrzyskach olimpijskich w Londynie oraz podczas ostatniej Ligi Światowej zdobyli złoty medal, Woronkow nie odczuwa presji wyniku. – Dla nas najważniejsze są cele. To prawda, że jesteśmy mistrzami olimpijskimi, wygraliśmy też tegoroczną edycję Ligi Światowej, ale mistrzostwo Europy w ostatnich latach wciąż nam ucieka. Jadąc na boiska Polski i Danii, nie mówimy głośno, że jedziemy tam po złoto. Konsekwentnie krok po kroku zmierzamy wyznaczoną ścieżką – tłumaczy szkoleniowiec Sbornej. – W grupie czekają na nas Niemcy, to bardzo mocny rywal, na którym już teraz się koncentrujemy. Oczywiście nie da się ukryć wysokich aspiracji, tym bardziej że mamy świadomość, w jakiej dyspozycji jesteśmy – zakończył Andriej Woronkow.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved