Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > W Peru startują mistrzostwa Ameryki Południowej kobiet

W Peru startują mistrzostwa Ameryki Południowej kobiet

fot. archiwum

Po mistrzostwach Ameryki Południowej mężczyzn czas na kobiecy odpowiednik tego turnieju. Już w środę rywalizację o złote medale na tym kontynencie rozpocznie sześć ekip. Faworytem do złotego medalu jest zwycięzca World Grand Prix 2013 - Brazylia.

Rok przed mistrzostwami świata, których organizację powierzono Włochom, kobiece zespoły z całego globu mają o co grać w turniejach mistrzowskich na swoich kontynentach. Do grona finalistów damskiego mundialu 2014 mają szansę dołączyć ekipy z Ameryki Południowej. Ten kontynent będzie reprezentowany przez dwie drużyny, przy czym tylko jedna awansuje do niego bezpośrednio z turnieju o mistrzostwo Ameryki Południowej. Drugi zespół zostanie wyłoniony podczas kwalifikacji, które odbędą się w dniach od 18 do 20 października w argentyńskim San Juan.

W trzydziestej edycji południowoamerykańskiego czempionatu udział weźmie sześć reprezentacji. Rolę gospodarza przyznano Peruwiankom, które mimo tego nie należą do faworytek tej imprezy. Do miasta Ica przyjadą również: Kolumbijki, Wenezuelki, Chilijki, Argentynki oraz Brazylijki. Pewniakiem do końcowego triumfu są Canarinhas, które kilkanaście dni temu cieszyły się w japońskim Sapporo z wygranej w World Grand Prix. Podopieczne Zé Roberto są również najbardziej utytułowanym zespołem w tych rozgrywkach. Tylko w 1964 roku Brazylia nie zdobyła żadnego medalu, ponieważ… nie uczestniczyła w zawodach. W pozostałych latach Canarinhas zawsze plasowały się na pierwszym lub drugim miejscu. Na koncie aktualnych mistrzyń olimpijskich znajduje się 17 złotych i 11 srebrnych krążków. W ostatnich dziewięciu edycjach Canarinhas nie znalazły pogromcy.

Drugie w medalowej klasyfikacji są Peruwianki, które triumfowały aż 12 razy, 10 razy zajmowały drugą lokatę i sześciokrotnie stawały na najniższym stopniu podium. Jako zespół, który może zagrozić reprezentacji Brazylii, typowane są Argentynki. Team prowadzony przez Guillermo Ordunę jest numerem 3 w medalowej tabeli tych rozgrywek z pięcioma srebrnymi i dwunastoma brązowymi medalami.Wszystkie reprezentacje dotarły do Ica już 16 września i w ciągu dwóch dni mają czas na aklimatyzację w tamtejszych warunkach, a także poznanie hali, w której przyjdzie im walczyć o awans do mistrzostw świata. Z racji na niewielką, ale parzystą liczbę zespołów federacja południowoamerykańska zdecydowała się na system gry „każdy z każdym”.

Harmonogram spotkań mistrzostw Ameryki Południowej kobiet:

18 września (środa)

15:00 Brazylia – Chile
17:00 Argentyna – Kolumbia
19:00 Peru – Wenezuela

19 września (czwartek)

15:00 Argentyna – Wenezuela
17:00 Brazylia – Kolumbia
19:00 Peru – Chile

20 września (piątek)

15:00 Wenezuela – Chile
17:00 Brazylia – Argentyna
19:00 Peru – Kolumbia

21 września (sobota)

14:00 Kolumbia – Chile
16:00 Brazylia – Wenezuela
18:00 Peru – Argentyna

22 września (niedziela)

13:00 Argentyna – Chile
15:00 Kolumbia – Wenezuela
17:00 Peru – Brazylia

źródło: inf. własna, voleysur.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved