Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Szymon Piórkowski: Boisko i liga wszystko zweryfikują

Szymon Piórkowski: Boisko i liga wszystko zweryfikują

fot. archiwum

W ostatnim czasie siatkarze Stali Nysa nie mogą narzekać na nudę, grają wiele spotkań. - Jestem zadowolony z postawy całej drużyny, aczkolwiek zawsze może być lepiej - przyznał przyjmujący Stali, Szymon Piórkowski.

Mieliście pracowity okres, w ciągu 9 dni rozegraliście aż 9 spotkań. Zapewne czujecie zmęczenie, więc kiedy możecie liczyć na chwilę oddechu?

Szymon Piórkowski: Rzeczywiście w ciągu ostatnich kilku dni graliśmy dużo spotkań, jednak mam nadzieję i wierzę w to, że doświadczenie, które zbieramy jako zespół podczas meczów kontrolnych, zaowocuje w czasie rozgrywek ligowych. Jeżeli chodzi o zmęczenie, to faktycznie jest odczuwalne, jednak teraz jest na to czas i nie mamy co narzekać.

W piątek rozegraliście mecz o Superpuchar Opolszczyzny, który udało wam się wywalczyć, a w całym spotkaniu emocji i walki nie brakowało. Zdradź tajemnicę, jak udało wam się pokonać ZAKSĘ?– Bardzo cieszymy się z wygranego piątkowego spotkania. Jednak nie popadamy w huraoptymizm. Nie ma żadnej tajemnicy, po prostu staraliśmy się grać to, co umiemy najlepiej i popełniać mało błędów.

W weekend graliście turniej w Wałbrzychu, jak ocenisz postawę miejscowej Victorii, której celem jest awans do I ligi?

– Kibicuję Victorii w tym sezonie i będę śledził ich poczynania na drugoligowych parkietach. W Wałbrzychu stworzył się bardzo fajny, mocny zespół i z całą pewnością może namieszać. Nie sposób nie wspomnieć o profesjonalnej hali sportowej z pełnym zapleczem, której mógłby pozazdrościć niejeden klub w Polsce.

Co jeszcze musicie poprawić przed rozpoczęciem sezonu?

– Przed nami bardzo dużo pracy na treningach przed rozpoczęciem sezonu i później w jego trakcie, ale wszystko idzie w dobrym kierunku i tego się trzymamy.

Jesteś zadowolony ze swojej postawy w rozegranych sparingach?

– Jestem zadowolony z postawy całej drużyny, aczkolwiek zawsze może być lepiej i zawsze jest coś do poprawienia. O tym właśnie trener przypomina nam na treningach i to musimy mieć w głowach, żeby cały czas się rozwijać.

Na co stać Stal Nysa w tym sezonie?

– Mam swoje przemyślenia w tej kwestii, ale zostawię je dla siebie (śmiech). Boisko i liga wszystko zweryfikują.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved