Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przed ME: Włosi dwukrotnie słabsi od Niemców

Przed ME: Włosi dwukrotnie słabsi od Niemców

fot. FIVB

Squadra Azzurra na kilka dni przed rozpoczęciem czempionatu Starego Kontynentu sparowała z reprezentacją Niemiec. O wiele lepiej w obu meczach testowych zaprezentowali się podopieczni Vitala Heynena, dwukrotnie pokonując przeciwników.

W pierwszym spotkaniu oba teamy stoczyły zacięty bój, o którego losach decydował tie-break. W grze obydwu zespołów wiele było wzlotów i upadków, co powinno być dla nich o tyle niepokojące, iż już za trzy dni rozpoczną walkę o mistrzostwo Europy. W secie otwarcia mocno we znaki Azzurrim dał się duet Gyorgy Grozer – Christian Fromm. Obaj zawodnicy bezlitośnie punktowali rywali, na co ci początkowo nie potrafili znaleźć recepty. Z czasem jednak Cristian Savani i Ivan Zaytsev przypomnieli o sobie, popisując się znakomitymi zagrywkami, dzięki czemu ich team doprowadził do remisu 1:1 w całym spotkaniu. Również w kolejnych dwóch partiach gra obu drużyn mocno falowała, w efekcie czego raz jedni, raz drudzy przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. W tie-breaku Mauro Berruto zdecydował się zastąpić Zaytseva Luką Vettorim, co przyniosło spodziewany rezultat. Młody atakujący wspólnie z Cristianem Savanim i Matteo Piano dzielnie stawiali czoła Niemcom, wśród których prym wiódł Denys Kaliberda. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Vitala Heynena, w szeregach których doskonale funkcjonował blok.

– Gdybyśmy wygrali, bylibyśmy o wiele bardziej zadowoleni, ale mimo wszystko było to dla nas pozytywne doświadczenie – tłumaczył po spotkaniu Mauro Berruto, dodając, iż mecz ten pozwolił wychwycić mu wszelkie niedociągnięcia w jego zespole. – Bardzo nam się to przyda, zwłaszcza że już wkrótce mistrzostwa. Musimy poprawić jeszcze nieco swoją grę, zwłaszcza jeśli mowa o zagrywce. W nieco innym tonie wypowiadał się kapitan Niemców, Jochen Schöps, który wyraził zadowolenie z powodu wzrostu formy jego zespołu. – Wywieraliśmy presję na rywalach, co jest dobrym znakiem. Mam nadzieję, że tę dyspozycję utrzymamy w trakcie mistrzostw – nasza gra z dnia na dzień wygląda coraz lepiej.

Niemcy – Włochy 3:2
(25:18, 21:25, 26:24, 20:25, 15:13)Składy zespołów:
Niemcy: Fromm (15), Tischer (2), Kaliberda (17), Böhme (8), Grozer (13), Fischer (3), Tille (libero) oraz Steuerwald M., Collin (8), Höhne, Broshog (5), Schwarz (9) i Kampa
Włochy: Birarelli (10), Zaytsev (19), Savani (19), Piano (3), Travica (6), Parodi (6), Rossini (libero) oraz Vettori (7), Veretta (1), Kovar (2), Mazzone (1), Giovi, Saitta i Lanza


Z drugiego spotkania Azzurri nie mogą być zadowoleni – oprócz premierowej partii nie zdołali nawiązać walki z przeciwnikami. Niemcy zaś popełnili o wiele mniej błędów, a także zaprezentowali się dużo skuteczniej w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, przede wszystkim w zagrywce, co było kluczowe dla ich wygranej. Dodatkowo w secie numer jeden gracze Vitala Heynena stanowili ścianę nie do przejścia dla Savaniego i spółki, a Gyorgy Grozer „wybijał” im siatkówkę z głowy. Włosi co prawda początkowo robili co w ich mocy, by dotrzymać kroku gospodarzom, i choć momentami wszystko szło po ich myśli, to jednak w kluczowych momentach to Niemcy dyktowali warunki.

– Spodziewaliśmy się czegoś więcej po Włochach, zwłaszcza że dzień wcześniej mecz zakończył się tie-breakiem – podsumował Marcus Böhme, podkreślając, iż dla niego i jego zespołu najważniejsze jest jednak to, że wykonali krok naprzód i przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg boiskowych wydarzeń. – Teraz wyruszamy do Polski, wierząc, iż jesteśmy odpowiednio przygotowani do turnieju. Mauro Berruto zaś stwierdził, że te dwie porażki pomogą zrozumieć jemu i jego podopiecznym, nad czym muszą jeszcze popracować. – Zagraliśmy bardzo źle w końcówkach dwóch pierwszych setów, a przegrana w trzecim była tego konsekwencją. Musimy umieć zachowywać spokój w decydujących momentach, zachowywać „chłodną głowę”, kończyć akcje i nie przegrywać w ten sposób – dodał.

Niemcy – Włochy 3:0
(29:27, 25:22, 25:18)

Składy zespołów:
Niemcy: Böhme (4), Grozer (14), Fromm (9), Broshog (7), Kampa (1), Höhne (3), Steuerwald M. (libero) oraz Kaliberda (9), Tille, Collin (6), Schwarz (2) i Fischer
Włochy: Birarelli (12), Zaytsev (12), Savani (8), Piano (5), Travica (3), Parodi (8), Rossini (libero) oraz Giovi, Saitta, Beretta, Kovar (1) i Vettori (3)

źródło: federvolley.it, inf. własna, volley-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved