Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Noris Cabrera: Wierzę, że to był dla mnie dobry wybór

Noris Cabrera: Wierzę, że to był dla mnie dobry wybór

fot. archiwum

Ekipa łódzkich Budowlanych przygotowuje się do nowego sezonu ORLEN Ligi. Ostatnim wzmocnieniem drużyny była, trenująca od jakiegoś czasu z zespołem, Noris Cabrera. - Miałam różne oferty - przyznaje w rozmowie ze Strefą Siatkówki obecna mistrzyni Polski.

Zespół BeefMaster Budowlani Łódź bardzo intensywnie trenuje przed zbliżającym się sezonem. – Jest to trudny okres przygotowań. Jesteśmy w ciężkiej siłowni. Zresztą od samego początku taka była. Trenujemy i nie ma co ukrywać, że jest dużo do zrobienia. Staramy się doskonalić wszystkie elementy, zgrywać się, bo jednak zespół jest praktycznie zupełnie budowany od nowa – mówi jedna z najbardziej doświadczonych siatkarek w łódzkiej drużynie, Sylwia Pycia. W dniach 4-8 września podopieczne Adama Grabowskiego brały udział w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Belgii, gdzie zajęły trzecie miejsce. – Ten turniej, który jest za nami, na pewno dużo nam dał. Było dużo grania, a wtedy wychodzi najwięcej sytuacji trudnych do stworzenia na treningu – ocenia zawodniczka. Sylwia Pycia przyznała, że mecze kontrolne zawsze wpływają korzystnie na dyspozycję zespołu i mają przełożenie na formę drużyny w sezonie. – W takich meczach łatwiej jest pewne rzeczy dograć, dogadać się co i jak. Tak jak mówię, czasami z gry wychodzą dane sytuacje i wtedy łatwiej to poukładać na boisku, żeby każdy wiedział co do niego należy. A to często gdzieś może uciec na treningu – zauważyła Pycia. Niedawno do drużyny dołączyła kubańska przyjmująca Noris Cabrera. Łódzka środkowa zapewnia, że na pewno nowa zawodniczka świetnie wkomponuje się w zespół. – Jest z nami krótko. Na razie rozegrała z nami jeden turniej, ale na pewno jakoś znajdziemy wspólny język – zakończyła zawodniczka BeefMaster Budowlanych Łódź.

Dwudziestosiedmioletnia, pochodząca z Hawany przyjmująca do klubu z Łodzi przybyła z drużyny Atomu Trefla Sopot. Siatkarka długo szukała klubu i dopiero niedawno dołączyła do drużyny prowadzonej przez Adama Grabowskiego.Miałam różne oferty, ale zawsze coś poszło nie tak. Poza tym chciano mnie w Łodzi. Trener Adam Grabowski znał mnie z poprzedniego sezonu i on także widział mnie w tym klubie. Ostatecznie to właśnie zdecydowało. Wierzę, że to był dla mnie dobry wybór – mówi Noris Cabrera. Po turnieju w Belgii teraz drużynę BeefMaster Budowlanych Łódź czeka turniej w Bobolicach. Tam łodzianki zmierzą się ze swoimi ligowymi rywalkami z Bydgoszczy, Piły i Legionowa. – Teraz najważniejszy jest trening, przygotowanie do sezonu. Tak, aby już od początku sezonu być gotowym do gry na najwyższym poziomie – podkreśliła nowa zawodniczka łódzkiego zespołu. Noris Cabrera dopiero aklimatyzuje się w Łodzi, ale grając w ORLEN Lidze, zdążyła już poznać obiekt, na którym swoje mecze rozgrywają gospodynie. – Nie poznałam jeszcze miasta. Byłam tutaj tylko raz w zeszłym sezonie na meczu. Spędziłam tutaj raptem dwa dni, w hotelu i wtedy też odwiedziłam pierwszy raz Atlas Arenę – przyznała. Kubanka nie ukrywa, że w czasie swojego pobytu w Polsce poznała już trochę kultury i dobrze odnajduje się w naszym kraju. – Znam już Polskę i to też ułatwi mi grę właśnie tutaj – ocenia zawodniczka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved