Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Kubiak: Czemu mamy się bać?

Michał Kubiak: Czemu mamy się bać?

fot. archiwum

- Nie podoba mi się myślenie, że jako gospodarz turnieju powinniśmy ułożyć sobie drabinkę, z której znikną wszystkie mocne zespoły - powiedział Michał Kubiak o możliwości spotkania się z jedną z mocnych ekip grupy D w drugiej fazie mistrzostw Europy.

Przegraliście igrzyska olimpijskie i Ligę Światową. W czym upatrywać nadziei przed mistrzostwami Europy?

Michał Kubiak: – Jesteśmy bardzo rozczarowani i źli na siebie po ostatnich turniejach. To nie jest tak, że te porażki nas nie bolą. Zapewniam, że cały czas mamy je w głowach. Trzeba jednak o tym zapomnieć. Życie toczy się dalej, a czasu nie cofniemy. Wiemy, że potrafimy grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Musimy tylko znowu uwierzyć w swoje niemałe przecież możliwości i wszystko będzie dobrze.

Nie złości pana, że jako gospodarz Polska ma bardzo trudną drogę do półfinału? W drugiej fazie turnieju spotkacie się z kimś z grupy D: Rosją, Bułgarią, Niemcami lub Czechami. Niezłe towarzystwo.Jeżeli mamy trudną drogę do Kopenhagi, to może półfinał nie będzie aż tak trudny? Nie podoba mi się myślenie, że jako gospodarz turnieju powinniśmy ułożyć sobie drabinkę, z której znikną wszystkie mocne zespoły, żeby lekko, łatwo i przyjemnie zajść do finału. Aby zdobyć mistrzostwo, trzeba pokonać najlepsze zespoły w Europie. Ze wszystkimi drużynami z Euro jeszcze niedawno wygrywaliśmy, z Rosją także. Czemu więc teraz mamy się bać?

Andrea Anastasi w tym roku zaskakuje decyzjami personalnymi. Pan nie czuje się zagrożony?

Gdyby trener uznał, że są lepsi zawodnicy na mojej pozycji, musiałbym to uszanować. Spakowałbym torby, wrócił do domu i wziął się do roboty, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. Czy byłbym zdołowany? Nie. Wręcz przeciwnie, dostałbym kopa do jeszcze cięższej pracy. To by mnie zmobilizowało.

* Więcej przeczytasz w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved