Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Michał Doliński: Jest jeszcze sporo pracy do wykonania

Michał Doliński: Jest jeszcze sporo pracy do wykonania

fot. archiwum

Za siatkarzami Morza Bałtyk Szczecin udany start w Memoriale Ryszarda Świątkiewicza. Przed nimi jeszcze ostatnia prosta przygotowań przed ligą. W najbliższy weekend zawodnicy dostaną chwilę wytchnienia, aby wypocząć przed początkiem ligi.

Początek poprzedniego sezonu nie był zbyt udany dla siatkarzy Morza Bałtyk Szczecin. Aby w zbliżających się rozgrywkach zachodniopomorska ekipa wystartowała znacznie lepiej, obecne przygotowania zostały znacznie zmodyfikowane. – Przygotowania zaczęliśmy później niż w poprzednim sezonie. Zawodnicy mają inne obciążenia na siłowni, a zajęcia mamy bardziej urozmaicone, także jest kilka elementów, które uległy zmianie. Od razu widać to po zespole, bo w poprzednim roku na turniejach też nie prezentowaliśmy wysokiej formy – podkreślił Michał Doliński.Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych przygotowań. Przebiegają one tak, jak planowałem. Zawodnicy są bardzo zaangażowani w treningi. Mimo że zespół jest młody, to robi bardzo szybko postępy. Wszystko więc idzie w dobrym kierunku – dodał trener szczecińskiej drużyny.

W miniony weekend Morze Bałtyk wzięło udział w Memoriale Ryszarda Świątkiewicza, w którym zajęło drugie miejsce, ulegając jedynie Krispolowi Września. – Jestem mile zaskoczony, że nasza gra na tym etapie tak dobrze wygląda. Choć nie chciałbym przedwcześnie chwalić chłopaków, bo jest jeszcze sporo pracy do wykonania, a to, co obecnie gramy, nie jest naszym maksimum. Jednak skoro potrafimy wygrać z rywalami z Gorzowa Wielkopolskiego 3:0, pokonać Olimpię Sulęcin, mieszając składem, a nawet powalczyć z Krispolem Września, który ma o wiele silniejszą drużynę niż w poprzednim sezonie, to jak na tak młody skład, wyniki są budujące – skomentował Doliński. – Mamy fajne, stabilne przyjęcie, co ułatwia grę naszym bardzo młodym rozgrywającym. Gdyby jego nie było, to nasza gra nie byłaby tak dobra. Nawet Krispol, który ma potężną zagrywkę, nie był w stanie nas tak mocno ruszyć, jak by mogło się to wydawać przed meczem. Z kolei do poprawy mamy atak na kontrze, bo w tym elemencie przegraliśmy pierwszego seta z Krispolem. Mieliśmy kontry, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Kto wie jak by cały mecz się potoczył, gdybyśmy lepiej je kończyli – dodał szkoleniowiec.

Do początku zmagań ligowych coraz mniej czasu, a w obsadzie podstawowego składu Morza Bałtyk coraz mniej niewiadomych. – Powoli krystalizuje się już pierwsza szóstka, jest coraz mniej niewiadomych, choć w obsadzie niektórych pozycji będę miał spory ból głowy, ale tylko z tego powodu, że zawodnicy prezentują podobny poziom – ocenił trener. – Ale w tym roku liga jest tak długa, że wątpię, aby jakikolwiek zespół grał jedną szóstką, chyba że będzie to wynikało z kontuzji. Na pewno wszystkie drużyny będą rotowały składem – dodał.Być może jeszcze w środku tygodnia siatkarze Morza Bałtyk zagrają sparing z Olimpią Sulęcin lub AZS-em Zielona Góra, ale w weekend będą ładowali akumulatory przed początkiem drugoligowych rozgrywek. – Generalnie w weekend przed startem ligi zespoły rozgrywają mecze kontrolne. My raczej nie planujemy wówczas sparingów. Chcę chłopakom dać chwilę wolnego – zakończył Doliński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved